fbpx

Seimas per mėnesį patikrins kuro ir ryšio išlaidų reglamentus savivaldybėse

  • Liberalai.lt
  • balandžio 20, 2023
  • Aktualijos
Ričardas Juška

Vyriausybės atstovų įstaiga turės per ateinantį mėnesį Seimui pateikti ataskaitą, kokiais kriterijais šalies savivaldybės nustato tarybos nariams skiriamas išmokas už kanceliarinėms, ryšio, transporto ir kitas išlaidas. Įvertinęs surinktą informaciją, Seimas siūlys Vietos savivaldos ir kitų įstatymų pataisas išmokų skyrimo tvarkai skaidrinti.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas įpareigojo Vyriausybės atstovus apskrityse išnagrinėti išmokų skyrimo reglamentus visose 60 savivaldybių.

„Aiškinamės, kaip naujojo Vietos savivaldos įstatymo normos apie atlyginimus tarybos nariams ir jų patiriamas išlaidas perkeliamos į naujus savivaldybių reglamentus. Vyriausybės atstovams surinkus duomenis, įvertinsime išmokų teisėtumą ir teisingumą ir tuomet tobulinsime įstatymą“, – sako komiteto pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Ričardas Juška.

Jo vertinimu, šalies savivaldybės dar neatnaujino išlaidų kompensavimo teisinių normų pagal naująjį Vietos savivaldos įstatymą, kurį Seimas priėmė 2022 m. birželio 30 d.

Ar pagrįstai savivaldybių tarybų nariai naudoja išmokas, skiriamas kanceliarinėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos, viešosios informacijos rengėjų teikiamų paslaugų, tarybos nario ataskaitų gamybos ir platinimo ir kitoms reglamente numatytoms išlaidoms apmokėti, pirmasis pradėjo aiškintis visuomenininkas Andrius Tapinas, savo tyrimus skirtingose savivaldybėse atlieka ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.