fbpx

Seimas linkęs įteisinti profesinę turto vertintojų savivaldą

  • Liberalai.lt
  • kovo 12, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Vietoje valstybinės turto vertintojų kontrolės turėtų būti steigiami nauji profesiniai rūmai, kurie įgalintų turto ir verslo vertintojų profesinę savivaldą. Tokiam projektui antradienį po pateikimo pritarė Seimas.

Turto ir verslo vertintojų rūmų įstatymo autoriaus liberalo Eugenijaus Gentvilo teigimu, projektas sukurtas pagal gerąją advokatų ir architektų profesinės savivaldos praktiką, kurią jau patikrino laikas. „Profesinę savivaldą turi steigti ne valdžia, o patys rinkos dalyviai. Įstatymu vertintojų kontrolės būdai kaip egzaminavimas, atestavimas, etikos užtikrinimas, taip pat organizaciniai bei finansiniai reikalai būtų pavesti Vertintojų rūmų žiniai ir atsakomybei“, – sako E. Gentvilas.

Jis pabrėžia, kad nauju liberalizavimu nuo valstybės nuimama vertintojų kontrolės našta, reikalaujanti nuolatinių valstybės administracinių ir finansinių išteklių. „Kai Seimas priims įstatymą, valstybė turto vertinimo procese dalyvaus minimaliai, tik formuojant egzaminų komisijas ir Garbės teismą“, – sako E. Gentvilas

Įstatymo projektas parengtas pernai gruodį Seimui apsvarsčius Privalomojo turto ir verslo vertinimo įstatymą, kai, užuot pasirinkus pusiau valstybinį šios rinkos priežiūros modelį, E. Gentvilo iniciatyva numatyta steigti nepriklausomus profesinės savivaldos rūmus.

Profesinės savivaldos stiprinimas yra programinis Liberalų sąjūdžio įsipareigojimas. Todėl liberalų frakcijos pastangomis praėjusioje sesijoje Seimas balsavo ir už profesinės savivaldos grąžinimą Odontologų rūmams.