fbpx

Seimas įteisino socialinio verslo statusą

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 15, 2023
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Ketvirtadienį Seimas priėmė naują ekonominės veiklos kategoriją – socialinio verslo. Įteisinus socialinį verslą kaip tokį, išaugs teigiamas socialinis ir aplinkosauginis poveikis vykdant verslą.

Sąvoką įvedančio Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pataisų bendraautoriaus, Seimo Ekonomikos komiteto nario liberalo Andriaus Bagdono teigimu, toks verslo statusas padės gauti prieigą prie finansavimo šaltinių ir rinkų, įgyvendinti paramos programas.

„Kiekviena institucija pagal savo taisykles vertina, ar atitinkama įmonė yra socialinis verslas, ar ne. Taip neturėtų būti, ypač kai tokiam verslui skiriami viešieji finansai. Nuo šiandien socialinis verslas įteisintas įstatymu: tai yra pirmenybę žmonėms ir planetai teikiantis verslas, vadinasi, jo modelis nukreiptas Lietuvos žmonių gyvenimui gerinti ir aplinkosauginiams iššūkiams spręsti“, – Seimo posėdyje sakė A. Bagdonas.

Pagal įstatymo nuostatas, įteisinus socialinį verslą, rasis papildomų finansinių išteklių socialinio verslumo iniciatyvoms skatinti, o visa šalis taps patrauklesne investicijoms iš Europos Sąjungos ir tarptautinių fondų bei programų. Be to, socialiniai verslai sklandžiau susikalbės su savivaldybėmis.

Europos Sąjungoje socialinė ekonomika sudaro apie 10 proc. bendrojo vidaus produkto. ES socialiniu verslu užsiima labai mažos, mažos arba vidutinės įmonės, o Lietuvoje iš esmės – tik labai mažos organizacijos, sudarančios iki 5 asmenų.