fbpx

Šaukiamas neeilinis Seimo Ekonomikos komiteto posėdis aptarti neigiamiems koronaviruso padariniams verslui

  • Liberalai.lt
  • kovo 10, 2020
  • Aktualijos
Viktorija Cmilyte-Nielsen ir Eugenijus Gentvilas

Po praėjusią savaitę vykusio Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovų susitikimo su verslo, pramonės ir turizmo sektorių atstovais, liberalai nusprendė inicijuoti neeilinį Seimo Ekonomikos komiteto posėdį. Surinkus daugiau nei trečdalio komiteto narių parašus, skubus posėdis šaukiamas jau šį ketvirtadienį.

“Praėjusią savaitę vykusiame susitikime su verslo, pramonės ir turizmo sektorių atstovais išgirdome daug nerimą keliančios informacijos. Akivaizdu, kad verslo atstovams trūksta informacijos, o dialogas tarp Vyriausybės ir verslo stringa. Inicijuojame Ekonomikos komiteto posėdį, kuriame bus aptariami neigiami koronaviruso padariniai šalies verslui bei ekonomikai”, - akcentuoja Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Posėdyje taip pat numatoma aptarti tolimesnius veiksmus, kuriais bus siekiama sumažinti neigiamų ekonominių padarinių žalą. Verslo, pramonės ir turizmo sektorių atstovai skaičiuoja, kad Lietuvos biudžetas jau dabar kasdien netenka 200-300 tūkst. eurų mokesčių, o turizmo sektorius –  1 mln. eurų pajamų.

“Siekiant nepažeisti nešališkumo principo, taip pat – sulaukti kompetentingų ir teisingų atsakymų bei aptarti galimus sprendimo būdus nurodytiems klausimams, pašome į posėdį dalyvio teisėmis pakviesti Sveikatos apsaugos ministrą arba kitą įgaliotą asmenį, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos įgaliotą asmenį, Sodros atstovus ir Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos atstovus”, - siūlo Seimo Ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Neeilinio Ekonomikos komiteto posėdžio darbotvarkės klausimai:

  1. Kokių priemonių bus imamasi siekiant sumažinti Lietuvos verslo (turizmo, pramonės ir kitų sektorių) nuostolius, patirtus dėl koronaviruso?
  2. Kokie kompensaciniai mechanizmai yra numatomi viešbučiams ir kitoms apgyvendinimo paslaugas teikiančioms įstaigoms karantino atveju?
  3. Kaip ekstremalių situacijų komisija įtraukia šalies verslą priimant optimaliausius sprendimus, siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes bei padarinius?
  4. Kaip organizuojama ekstremalių situacijų komisijos komunikacija?
  5. Kaip bus siekiama išvengi tolimesnių koronaviruso neigiamų padarinių Lietuvos ekonomikai bei šalies konkurencingumui siekiant nenukentėti globaliu mastu?
  6. Kokie yra numatyti kiti, anksčiau neaptarti, veiksmai, siekiantys užtikrinti Lietuvos verslo bei visos šalies ekonomikos stabilumą dėl koronaviruo situacijos?

Neeilinis Seimo Ekonomikos komiteto posėdis vyks kovo 12 d. (ketvirtadienį), 13 val. Posėdis inicijuojamas surinkus 5 iš 12 komiteto narių parašus.