fbpx

Šalia kelių – mažiau biurokratijos žaliosios energijos kabeliams

  • Liberalai.lt
  • gegužės 21, 2024
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Seime siūloma nustatyti aiškius kriterijus, kaip atsinaujinančios energetikos plėtrai panaudoti valstybinės žemės plotus, skirtus keliam ir jų apsaugos zonoms. Liberalo Andriaus Bagdono registruotos Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pataisos padėtų greičiau gauti leidimus žaliosios energijos objektams.

„Vėjo ir saulės parkų rangovai pastebi, kad tiesiant didelius atsinaujinančių išteklių energetikos objektų inžinerinius koridorius, jie vis dažniau susiduria su valstybinės reikšmės keliais ir jų apsaugos zonomis. Kai nėra apibrėžto teisinio reguliavimo, kyla nereikalingų administracinių barjerų žaliosios energijos plėtrai. Šiuo įstatymu patobulintume sąlygas“, – sako A. Bagdonas.

Pagal antradienį registruotą įstatymo projektą, kelio savininkas ar valdytojas visais atvejais pritaria projektui ar numatomai veiklai kelio apsaugos zonoje ar kertant kelią, jeigu požeminių inžinerinių komunikacijų (koridorių) tiesimas tiesiogiai susijęs su didesnės kaip 50 MW galios atsinaujinančių išteklių energetikos objektų statyba bei eksploatacija ir veiksmai atliekami nepažeidžiant kelio dangos ir struktūros.

Seimo nario vertinimu, supaprastinus biurokratines procedūras, atsinaujinančių išteklių energetikos objektai greičiau gautų statybų leidimus, o valstybinė žemė būtų naudojama efektyviau. „Galų gale sumažinta biurokratija skatins investicijas į žaliąją energetiką ir energetinę nepriklausomybę“, – tikisi A. Bagdonas.