fbpx

Sąjūdžio prieš Astravo AE pareiškimas

  • Liberalai.lt
  • balandžio 27, 2020
  • Aktualijos
Petras Auštrevičius

Lietuvos ir Baltarusijos valstybių vadovų šią savaitę įvykusiame pokalbyje paliestas Baltarusijos atominės elektrinės (BAE) klausimas: Astrave ar kitur?

Tikras dialogas apie didžiausiąją gyvybinę Lietuvos išlikimo problemą yra reikalingas; jis dabar prasidėjo, inicijavus Lietuvos prezidentui. Geriau vėliau, negu niekad. Tikimės pozityvios raidos nepaisant, koks bus Minsko realus atsakymas ir kaip reaguos Maskva. Atrodo, bus norima daryti BAE klausimą antraeiliu, kad tik nekliudytų verslams ir kitam bendravimui, kai Lietuvos užduotis yra išsaugoti gyvybes, taip pat tautos gyvybės prioritetą prieš laikinus pasipelnymus.

Partneris, kurio norime, būtų tas, kuris linkęs į nuoširdžią partnerystę ir girdi savo partnerį. Tikimės Lietuvai pirmiausiai Europos demokratų partnerystės ir solidarios paramos.

Astravininkų (BAE Astrave šalininkų) frontas nemažas, ir kai kur jam sekasi. Būtent gyvybinis Lietuvai klausimas interpretuojamas kaip vienos grupės rinkiminis interesas, tuo klaidinimu atgrasant kitus nuo paramos Anti-Astravo sąjūdžiui. Šią nepalankią veiklą papildo grėsmės menkinimas, jos marginalizavimas viešojoje informacijoje; panašiai A. Lukašenka marginalizuoja koronaviruso grėsmę jo šalies žmonėms. Čia tenka priminti grėsmės marginalizatorių ir atvirų astravininkų atsakomybę už pasekmes, jei Lietuva ir šią labai galimą nelaimę sutiks nesusitelkusi ir nepasirengusi.