fbpx

S. Gentvilas: „Valdžia nusitaikė ne į bankus, o į paskolų gavėjus – vidutinė būsto paskola galėtų brangti iki 22 eurų per mėnesį“

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 28, 2019
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Liberalai antradienį išgirdę Lietuvos banko valdytojo patvirtinimą, kad vadinamasis bankų mokestis brangins paskolas, registravo siūlymą valdančiųjų „Finansinių rinkų dalyvio mokestį“ pervadinti „Paskolų gavėjų apmokestinimo“ įstatymu.

„Valdžia nusitaikė ne į bankus. Jie nusitaikė į Lietuvos gyventojų paskolas. Apie 75 proc. bankų turto Lietuvoje yra paskolos gyventojams ir įmonėms. Todėl įvedus tokį mokestį bus apmokestinti ne bankai, o vartotojai. Tą metinio pranešimo metu Seime antradienį patvirtino Lietuvos Banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Jo teigimu, įvedus tokį mokestį, tikėtina, kad paskolos Lietuvoje vidutiniškai brangs 0,2-0,4 proc. Šiuo metu vidutinė paskolų norma yra 2,38 proc., o būstui paimtos paskolos vidurkis – apie  66 000 eurų. Tai reiškia, kad patvirtinus valdančiųjų suplanuotą mokestį bankams, būsto paskolų gavėjai papildomai sumokės iki 264 eurų per metus, arba papildomai po 22 eurus kas mėnesį”, - teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas.

Parlamentaras įsitikinęs, kad įstatymus, kaip ir daiktus reikia vadinti jų esmę apibūdinančiais vardais, todėl registravo pataisą, pagal kurią dabartinis „Finansų rinkų dalyvių mokesčio“ įstatymas būtų oficialiai pervadintas į „Paskolų gavėjų apmokestinimo“ įstatymą.

Pasiūlymas: http://www3.lrs.lt/pls/inter/dokpaieska.showdoc_l?p_id=1426018