S.Gentvilas ragina atsakingas institucijas paviešinti visus dokumentus susijusius su ekologinę katastrofą Alytuje sukėlusia įmone

Capture_310x310_acf_cropped

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, liberalas Simonas Gentvilas kartu su parlamentarų grupe pateikė kreipimąsi į LR Aplinkos ministeriją bei Aplinkos apsaugos agentūrą dėl UAB „Ekologistika“ taršos leidimų. Kartu buvo išsiųstas raštas ir į LR Sveikatos apsaugos ministeriją bei nacionalinį visuomenės sveikatos centrą dėl gyventojų teisės į sveiką aplinką.

„Ekologinė katastrofa Alytuje yra įrodymas, jog tokios nelaimės mus užklumpa nepasiruošusius. Privalu tinkamai priimti šias pamokas bei ištirti, kas šiuo atveju nesuveikė taip, kaip turėtų, kadangi veikiant reguliavimo mechanizmams tokio masto incidentas apskritai kilti neturėtų. Gaisras UAB „Ekologistikoje“ ne tik sukėlė didelio masto taršą, sutrikdė miesto bei rajono veiklą, tačiau gali turėti ir ilgalaikių pasekmių gyventojų sveikatai. Todėl tikiuosi, kad visos atsakingos institucijos į klausimus atsakys kuo skubiau,“ – teigia Seimo narys.

S.Gentvilo užklausų atsakingoms institucijoms esmė – siekis išsiaiškinti žalos aplinkai ir gyventojų sveikatai mastą. Aplinkosaugininkų klausiama ar UAB „Ekologistika“ veikė pagal visus galiojančius teisės aktų reikalavimus ir ar turėjo visus reikiamus leidimus. Atsakingų institucijų taip pat prašoma pateikti informaciją apie techninius projektus susijusius su aplinkosauga, visas kitas išvadas bei raštus susijusias su įmones veikla. Oficialūs pareigūnai prašomi informuoti kokiomis baigtinėmis metodikomis bus vadovaujamasi norint nustatyti žalos aplinkai mastą.

Kreipdamasis į pareigūnus atsakingus už Sveikatos apsaugą parlamentaras norėtų išsiaiškinti ar nebuvo pažeista gyventojų teisė į sveiką ir saugią aplinką bei patikrinti ar buvo atliktos būtinos sanitarinės apsaugos zonos nustatymo (SAZ) bei poveikio visuomenės sveikatai vertinimo (PVSV) procedūros. Taip pat norima sužinoti, ar institucijos, kurios turėjo išduoti leidimus dėl atliekų sutvarkymo dirbo sklandžiai ir kompetentingai.

„Šiuo metu svarbu sėkmingai užbaigti ekologinės krizės likvidavimą Alytuje bei išsiaiškinti kokią žalą tai turės aplinkai, tačiau nemažiau aktualu yra suprasti kodėl nesuveikė prevenciniai mechanizmai: kokios institucijos ar įstaigos neteisingai išdavė leidimus, ar jos apskritai veikia kompetentingai, o galbūt, problema yra ne įstaigose, o reglamentavimo spragose. Tik visapusiškai įvertinę šios krizės aplinkybes, galėsime padaryti taip, kad ateityje būtų galima išvengti panašaus tipo nelaimių,“- pridūrė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, liberalas Simonas Gentvilas.