fbpx

Rinkimų į EP programoje siūlysime steigti gynybos komisaro pareigybę

  • Liberalai.lt
  • vasario 6, 2024
  • Aktualijos
petras eugenijus

Liberalų sąjūdis savo rinkimų į Europos Parlamentą programoje siūlys steigti atskirą gynybos komisaro pareigybę Europos Komisijoje. Tokiam tikslui pritarė sekmadienį posėdžiavę partijos tarybos nariai ir kandidatų sąrašo lyderiai.

Rinkimų sąrašo lyderis, Seimo liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas kvietė gynybos stiprinimo veiksmus pripažinti kaip bendruomeninę atsakomybę, adresuojamą visai Europai.

„Gynybos finansavimas yra viena, taip pat svarbu ir jausmas: ar mes priimame, kad gali tekti kariauti, ar elgiamės labai neapdariai. Tik tada, kad mes atliksime savo namų darbus (ne tik NATO rėmuose) – tik tada galėsime kelti uždavinį, kad visa Europos Sąjunga gynybos reikmėms skirtų, pavyzdžiui, 0,25 proc. nuo BVP“, – sakė E. Gentvilas.

Antrasis liberalų kandidatas į EP narius Petras Auštrevičius, pareigas einantis EP narys, atkreipė dėmesį į kritiškai svarbų visos Europos saugumui faktorių – JAV prezidento rinkimus šių metų lapkritį.

„Jeigu mes neplanuosime ir nebūsime pasiruošę toliau remti Ukrainą, ištiks didžiulis fiasko – mes mokėsime didžiausią kainą, europiečiai mokės daugiausiai. Kad taip neatsitiktų, būtent europiečiai turi rodyti pavyzdį“, – teigė P. Auštrevičius.

Pasak liberalų rinkiminės programos rengimą koordinavusio partijos tarybos nario, kultūros ministro ir kandidato į EP narius Simono Kairio, Europos saugumo matmuo bus Liberalų sąjūdžio rinkimų programą apibendrinantis veiksnys. „Kalbame ir apie ES gynybos sąjungą, ir atskirą ES biudžetą gynybai, saugumui turi įtakos migracija ir net žmogaus teisės“, – partijos tarybos diskusijoje kalbėjo S. Kairys.