fbpx

Ričardas Juška: „Liko vienas žingsnelis, po kurio regionai dalinsis 1,6 mlrd. eurų paketą“

  • Liberalai.lt
  • balandžio 13, 2022
  • Aktualijos
Ričardas Juška

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas atidžiai prižiūrės, kaip ministerijos spartina regionų finansavimą iš struktūrinių fondų ir užtikrina principą, pagal kurį bent 30 proc. europinių lėšų paskirsto ne Vilnius, o pačios regionų plėtros tarybos.

Pasak komiteto pirmininko, Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Ričardo Juškos, 1,6 mlrd. eurų struktūrinių fondų lėšų bus ne mechaniškai padalijamos tarp atskirų savivaldybių, o investuojamos į regionų ateitį.

„Galime tikėtis, kad rezultatą jau pasiekėme. Liko vienas rūpestis – kaip praktiškai įgyvendinti modelį ir panaudoti europines lėšas, savivaldybėms jas kofinansuojant. Seime spausime ministerijas ir visą Vyriausybę procesui pagreitinti“, – trečiadienį, Vidaus reikalų ministerijai pristačius regionų plėtros pažangą, sakė Ričardas Juška.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko žodžiais, merai jau supranta, kad patiems regionams panaudoti perleidžiamų europinių lėšų reikia pirmiausia ne tik jų savivaldybėms, o apskritai visam regionui. „Pavyzdžiui, Tauragės apskrityje vyksta pilotinis projektas, kurio pagrindinė kryptis – viešojo transporto plėtra. Regione ruošiama infrastruktūra: statomos naujos Jurbarko ir Pagėgių autobusų stotys, atsiras naujų maršrutų, daugiau ekologiško transporto, įkrovimo stotelių. Tai puikus regioninio mąstymo pavyzdys, iš kurio išvadas daro visa Lietuva“, – teigė Ričardas Juška.

1,6 mlrd. eurų dydžio plėtros paketą šalies regionams Vidaus reikalų ministerija skirsto įgyvendindama Regioninės plėtros įstatymą.