fbpx

R. Vaitkus: „Šį dešimtmetį šalyje įvyks lūžis mažinant degalų vartojimą“

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 16, 2023
  • Aktualijos
Romualdas Vaitkus

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė, kad Lietuvoje per šį dešimtmetį degalų suvartojimas sumažėtų ne mažiau kaip 41 procentu. Tokiam dviem įstatymais reguliuojamam tikslui pritarė 93 Seimo nariai, 2 susilaikė, niekas nebalsavo prieš.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nario liberalo Romualdo Vaitkaus teigimu, degalų vartojimą būtina mažinti tikintis sklandžiai įgyvendinti Žaliojo kurso tikslus ir klimato kaitos darbotvarkę.

„Mokslininkai teigia, kad sustabdyti klimato katastrofą liko keleri metai. Vienintelis būdas įveikti klimato krizę – kuo skubiau mažinti iškastinio kuro naudojimą visur, kur įmanoma. Šiuo įstatymu tai ir darome, nes kol kas, nepaisant Europos Sąjungos žaliojo kurso, mūsų automobiliai sudegina vis daugiau ir daugiau kuro“, – teigia jis.

Naftos degalų vartojimas šalies transporto sektoriuje nuo 2005–2021 metų išaugo daugiau nei 45 proc. Įstatymų paketu tikimasi degalų vartojimą 2030 metais, lyginant su 2021 metais, sumažinti ne mažiau kaip 41 procentu.

„Savo sprendimu Seimas siunčia aišku signalą visiems vairuojantiems – nuo gyventojų iki verslininkų, kad Lietuvos, kaip ir visos Europos Sąjungos, ateitis yra elektra varomas individualus ir viešasis transportas. Todėl žmogus, svarstantis pirkti naują automobilį, jau dabar turėtų atsižvelgti į tai, kad kuo greičiau atsisakysime taršaus transporto, tuo greičiau patys pajusime platų teigiamą poveikį“, – pabrėžia R. Vaitkus.

Seimas liberalo užregistruotą pasiūlymą mažinti deginamo kuro kiekį ir jo atitinkamai sukeliamą poveikį atmosferai svarstys toliau.