fbpx

R. Vaitkus: saugant vandenvietes siekiama atsisakyti absurdiškų reikalavimų

  • Liberalai.lt
  • balandžio 29, 2021
  • Aktualijos
Romualdas Vaitkus 1

Šią savaitę pateikimo stadijoje Seimas pritarė liberalo Romualdo Vaitkaus Specialiųjų žemės naudojimo įstatymo pakeitimams, kuriais panaikinami pertekliniai reikalavimai specialiai saugomose teritorijose.

„Saugant vandenvietes įstatyme buvo daug nelogiškų dalykų – pavyzdžiui, cheminės medžiagos ir cheminiai mišiniai, kurie klasifikuojami kaip slėgio veikiamos dujos, net esant nuotėkiui nepatektų į vandenvietes, todėl draudimas sandėliuoti ar naudoti dujines medžiagas vandenviečių apsaugos zonose buvo perteklinis ir užkirto kelią vykdyti teisėtas veiklas“, – dėstė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Romualdas Vaitkus.

Pagal ankstesnę įstatymo redakciją, vandens transporto judėjimo trajektorijose Kuršių mariose ar Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje gilinimo metu buvo neteisėta atlikti riedulių šalinimo darbus. Analogiški neproporcingi reikalavimai buvo ir kitose srityse. Pasak politiko, tai nekokybiškos teisėkūros rezultatai, kurie praktinėse situacijose privesdavo iki absurdo, nebuvo vadovaujamasi teisingumo ir protingumo kriterijais.

„Nepašalinti rieduliai iš vandens telkinių, kuriuose vyksta laivyba, dugno gali sukelti avarijas, kurių pasekmės tiek ekonominiu, tiek ekologiniu požiūriu gali būti sunkai atitaisomos“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis R. Vaitkus.

R. Vaitkaus iniciatyva patikslinti ir statybos reikalavimai, kuomet įstatymas reikalauja atstatyti identišką pastatą, tačiau to buvo negalima atlikti pagal statybos techninius reikalavimus ir naujus gyvenimo gerovės standartus. Dėl painaus teisinio reglamentavimo dažnai susidarydavo neapibrėžta situacija, kuomet kildavo juridiniai ginčai dėl “identiški buvusios sodybos pastatai” sąvokos.