fbpx

R. Lopata: „Seimas su savo rezoliucija telkiasi Sakartvelo eurointegraciniam likimui“

  • Liberalai.lt
  • gegužės 21, 2024
  • Aktualijos
RAIMUNDAS LOPATA

Antradienį Seimas pritarė Seimo rezoliucijai, raginančiai atšaukti Sakartvele priimtą įstatymą dėl užsienio įtakos skaidrumo, užtikrinti žodžio ir susirinkimų laisvę, puoselėti šalies pilietinę visuomenę ir laikytis konstitucinio įsipareigojimo toliau siekti integracijos į ES ir NATO tęsiant būtinas reformas.

Rezoliucijos autoriaus, Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos nario liberalo profesoriaus Raimundo Lopatos teigimu, dokumentas atsispindi susirūpinimą Sakartvelo eurointegraciniu likimu.

„Politinės krizės Sakartvele ne kartą kėlė abejonių, ar šalis vis dar laikytina liberaliąja  demokratija, ar ji jau neišslydo iš kelio į Europą, ar tikrai ji verta šalies kandidatės tapti Europos Sąjungos nare statuso. Klausimų dėl demokratijos būklės vis daugiau. Ir slinktys nuo Europos vis aiškesnės. Nepaisant to, Lietuva gali ir privalo imtis atsakomybės buriant ES koalicijas už Sakartvelą. Maksimaliai palaikyti santykius tiek su kartvelų valdžia, tiek su opozicija – ir visa tai suvokiant kaip kovą su Rusija dėl įtakos Sakartvelui“, – Seimo posėdyje teigė R. Lopata.

Jis pabrėžė, kad nevyriausybinių organizacijų ir pilietinės visuomenės veiklai riboti skirtas įstatymas „Dėl užsienio įtakos skaidrumo“ iš esmės yra Rusijos įstatymo „Dėl užsienio agentų“ atitikmuo, todėl nesuderinamas su europinėmis vertybėmis ir demokratijos principais.

Seime priimta rezoliucija sykiu ragina ES institucijas svarstyti galimas atsakomąsias priemones, jeigu Sakartvelo valdžia atmes prezidentės Salomės Zurabišvili veto ir nenutrauks pilietinės visuomenės persekiojimo.