fbpx

R. Lopata: „Kartu su D. Grybauskaite ir kitais lyderiais siūlome Armėnijos ir Europos suartėjimo projektą“

  • Liberalai.lt
  • balandžio 11, 2024
  • Aktualijos
R. Lopata_foto

Europinė Armėnijos draugų grupė, dalyvaujant ir prezidentei Daliai Grybauskaitei, parengė Europos Sąjungos ir Armėnijos santykių stiprinimo perspektyvą. Dokumentui pritarė Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas.

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės pirmininko, liberalo Raimundo Lopatos teigimu, dokumentas nukreiptas į Armėnijos, kaip kandidatės į ES statusą, kartu įvertinant šalies galimybes ir kylančias rizikas.

„Šiame Armėnijos suartėjimo su Europa tekste įvardijame, kad šalis turėtų tolti nuo Rusijos, pavyzdžiui, pasitraukti iš Rusijos vadovaujamos Eurazijos ekonominės sąjungos muitų sąjungos. Savo ruožtu ES turi pasiūlyti Armėnijai kandidatės į ES statusą ir tokį planą sutirtinti realia parama“, – sako R. Lopata.

Seimo nariui pasiūlius grupės šūkį „Daugiau Europos Armėnijoje, daugiau Armėnijos Europoje“, jis tampa ES ir Armėnijos santykių kūrimo šerdimi ir Armėnijos draugų tinkle, kaip ir šiame dokumente, jau vartojamas oficialiai.

Politikus ir diplomatus jungiantį Armėnijos draugų tinklą 2023 m. įsteigė aukšto lygio grupė, kuriai vadovauja buvęs Danijos ministras pirmininkas ir NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas.

Kovo mėnesį ir Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, deklaruojančią, kad Jerevano prašymas stoti į ES „galėtų būti ES ir Armėnijos santykių pasikeitimo pagrindas“.