fbpx

R. Lopata: „Baltarusijos ateities viltis – pačių baltarusių „Europinis pasirinkimas““

  • Liberalai.lt
  • gegužės 25, 2022
  • Aktualijos
raimundas lopata

Milijonas baltarusių parašų už Baltarusijos narystės Europos Sąjungos perspektyvą – tai vienas iš būdų, kurį pasirinkę šios šalies žmonės gali išsivaduoti iš režimo ir siekti europinės ateities. Paskelbę parašų rinkimų akciją baltarusiai iš esmės pirmą kartą prabilo apie savo perspektyvą ES, pabrėžia Ateities komiteto pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Raimundas Lopata.

Baltarusių nevyriausybinės organizacijos „Europinis pasirinkimas“ koordinatorės Volha Pavuk ir Katerina Šmatsina antradienį savo siekius pristatė ir Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen.

„Baltarusijos laisvės garantas – tai stipri pačios Baltarusijos pilietinė visuomenė, kad ir kur ji veiktų – pačioje šalyje ar egzilyje. Diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos pabaigą priartins tik veiklūs ir europinės integracijos siekiantys baltarusiai“, – sako R. Lopata.

„Europinis pasirinkimo“ deklaracijoje įvardijami pagrindiniai organizacijos tikslai – tai nepriklausoma demokratinė Baltarusija kaip europinė šalis ir visavertė Baltarusijos narystė Europos Sąjungoje.

Judėjimas taip pat nurodo siekį išvesti visas svetimas karines pajėgas iš Baltarusijos, įtvirtinant suverenią sienų kontrolę, grąžinti baltarusių kalbai de facto valstybinės kalbos statusą, imtis visų būtinų veiksmų nedelsiant ir besąlygiškai išlaisvinti politinius kalinius Baltarusijoje.

Iniciatyva „Europinis pasirinkimas“ kviečia prie jos jungtis visa politines ir nevyriausybines organizacijas, sutinkančias su minėtais tikslais. Judėjimą antradienį pasveikino ir Baltarusijos tautos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.