fbpx

R. Lopata: „Ateities gerovės principą įtrauksime į kasdienę politiką“

  • Liberalai.lt
  • birželio 11, 2024
  • Aktualijos
raimundas lopata

Ateities kartų gerovės principą būtina įtvirtinti politinių sprendimų poveikio visumoje – tokią nuostatą deklaruoja antradienį Seime priimta rezoliucija dėl ateities.

Anot rezoliucijos autoriaus Ateities komiteto pirmininko liberalo, profesoriaus Raimundo Lopatos, visos planetos valdžios turėtų įvertinti, kokią įtaką jų sprendimai daro visuomenių raidai ateityje.

„Lietuvoje ypač dominuoja praeitis, iš kurios nacionalinė politika stiprybę semia. Šiuolaikinės gyvensenos kaučeriai linki: gyvenk šiandiena. Vis dėlto šiais laikais politikos tvarumas ir sėkmė priklauso nuo sugebėjimo pažvelgti anapus horizonto – įvertinti, kokias pasekmes sprendimai atneš rytojui“, – teigia R. Lopata.

Seime priimta rezoliucija formuluoja tezes Lietuvos Vyriausybei ir Prezidentui, kokių nuostatų jie turėtų laikytis 2024 m. rugsėjo 22–23 d. Niujorke vyksiančiame Jungtinių Tautų aukščiausiojo lygio susitikime. Ten greičiausiai bus priimtas Ateities paktas.

„Šiais laikais valdžia, spręsdama taikos ir saugumo krizes, privalo kovoti ir su klimato kaita, bioįvairovės nykimu, skurdo ir nelygybės plitimu, neteisėta migracija. Deja, realūs politiniai veiksmai nepateisinamai vėluoja ir tai kelia grėsmę kaip Lietuvoje, taip ir kitur pasaulyje. Nesusitvarkydami su problemomis šiandien, mes jas permetame rytojui, šitaip pažeisdami ateities kartų gerovės principą“, – sako R. Lopata.

Kaip Seimo Ateities komiteto pirmininkas jis tikisi, kad rugsėjį Niujorke pasaulio vyriausybių prisiimtas Ateities paktas nubrėš gaires ir Lietuvos nacionalinei politikai.

Beje, pernai gegužę Vilniuje vykęs pasaulinis parlamentinis kongresas „Pasaulio ateitis“ pabrėžė, kad parlamentams būtina daugiau dėmesio skirti ilgalaikiams pasaulio raidos iššūkiams spręsti.