fbpx

R. Lopata aiškinasi, kas į Lietuvos teniso turnyrą praleido karą pradėjusių šalių sportininkus

  • vasario 10, 2023
  • Aktualijos
RAIMUNDAS LOPATA

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys, liberalas Raimundas Lopata kreipėsi į Lietuvos teniso sąjungą prašydamas paaiškinti, kodėl į Lietuvoje organizuojamą teniso turnyrą „Vitas Gerulaitis Cup“ priimami dalyviai iš Rusijos ir Baltarusijos.

„Būtina kuo skubiau išsiaiškinti, kodėl šių šalių sportininkai dalyvauja šiame Lietuvoje vykstančiame turnyre. Kas išdavė jiems vizą atvykti į Lietuvą? Ir visa tai vyksta tuo metu, kai siekiama uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse“, – sako R. Lopata.

Sulaukęs atsakymo iš Lietuvos teniso sąjungos apie turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ dalyvius iš Rusijos ir Baltarusijos, jis aiškinsis, kas konkrečiai išdavė vizas atvykti į Lietuvą šių šalių sportininkams.

„Toliau dėsime pastangas, kad santykiuose su Rusija nebūtų taikomi dvigubi standartai nei verslui, nei sportui, o Lietuvos sportas laikytųsi garbingos kovos principų“, – sako R. Lopata.

Savo ruožtu Paryžiaus merė Anne Hidalgo jau išsakė savo poziciją, kad Paryžius nepritaria, kad 2024 metais šiame mieste įvyksiančiose vasaros olimpinėse žaidynėse dalyvautų Rusijos sportininkai, kol tęsiasi šios šalies pradėtas karas Ukrainoje.