fbpx

R. Juška: „Visi tiltai Kalvarijoje sudeginti – mums teks ten įvesti tiesioginį valdymą“

  • Liberalai.lt
  • gegužės 18, 2022
  • Aktualijos
Ričardas Juška

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, trečiadienį išklausęs tarpusavyje nesusikalbančių Kalvarijos mero Vinco Plikaičio ir kelių savivaldybės tarybos narių, nutarė, kad Kalvarijos reikalus perimtų Vyriausybės įgaliotinis. Toks veiksmas būtų pritaikytas pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

„Mero pasisakymai ir kaip abi pusės vertina savo kolegas mane dar labiau įtikino, kad susitarti per savaitę, per dvi ar tris nepavyks, nes nė nekalbame, kaip įgyvendinti įstatyminę nuostatą, kokie susitarimai yra galimi. Kelius ir kompromisus įmanoma rasti jų ieškant, o to nėra“, – sakė komiteto pirmininkas liberalas Ričardas Juška.

Sugriuvus santykiams tarp tiesiogiai išrinkto mero ir tarybos daugumos, tiesioginį valdymą įvesti nurodo Tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatymas. Tuomet Vyriausybės atstovas perimtų savivaldybės tarybos, administracijos, mero įgaliojimus, jam būtų patikėti visi savivaldybės reikalai. „Įstatymą turime gerbti tokį, koks yra, patinka mums jis ar ne“, – sakė R. Juška.

Įstatymui įvesti tiesioginį valdymą Kalvarijoje parlamentas po pateikimo pritarė antradienį, šį klausimą plenariniame posėdyje toliau svarstys gegužės 24 d.