fbpx

R. Juška po ekonomikos gaivinimo plano aptarimo prezidentūroje: savivaldybės nėra pajėgios kofinansuoti projektų

  • Liberalai.lt
  • balandžio 21, 2021
  • Aktualijos
Ričardas Juška

Balandžio 19 d. Prezidentūroje vyko Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano aptarimas. Seimo Savivaldybių ir valstybės valdymo komiteto pirmininkas Ričardas Juška jame pasigedo dėmesio savivaldybėms.

“Džiaugiuosi galėjęs dar sykį susitikti su ministrais, nes, deja, iki šiol mums nepavyko rasti glaudaus bendradarbiavimo. Gavome nusiskundimų iš regioninių plėtros tarybų, merų, savivaldybių asociacijos, derinome pozicijas, kaip būtų galima spręsti ir padaryti įtaką, kad bent šiame procese dalyvautų socialiniai partneriai, ir principas būtų iš apačios į viršų, o ne kas sugalvota valdžios kabinetuose būtų “nuleista” įgyvendinimui”, – teigė komiteto pirmininkas R. Juška.

Finansų ministerija penktadienį pristatė integruotą nacionalinio ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano projektą, pavadintą “Naujos kartos Lietuva”, kurio tikslas – paskirstyti Lietuvai numatytas dotacijas iš Europos Sąjungos Atsigavimo fondo.

“Vykdant parlamentinę kontrolę, tiek sausio, tiek vasario, tiek kovo mėnesiais su ministerijų atstovais aiškinomės, kokia galimybė padėti regionams ir savivaldybėms iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo plano lėšų. Buvo teigiama, kad tokia galimybė bus, ji vėliau pradingo. Šimtaprocentinis finansavimas savivaldybėms yra paranku, kad jos galėtų įgyvendinti vandenvalos ir vandentvarkos projektus, tačiau kofinansuoti veiklų jos nėra pajėgios. Savivaldybė gali gauti ir šimtus milijonų eurų, tačiau tų pinigų ji panaudoti negalės”, – dėstė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis R. Juška.

Pagal Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę Lietuvai yra numatyta 2,225 mlrd. eurų dotacijų.