fbpx

R. Juška: mišrūs savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų posėdžiai leis optimizuoti darbą savivaldoje

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 29, 2021
  • Aktualijos
Ričardas Juška

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas, liberalas Ričardas Juška kartu su komiteto nariais siūlo leisti savivaldybių tarybų komitetams ir komisijoms posėdžiauti nuotoliniu arba iš dalies nuotoliniu būdu. Seimas po pateikimo įstatymo projektui pritarė.

„Iš tiesų, poreikis organizuoti savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų posėdžius nuotoliniu arba iš dalies nuotoliniu (mišriu) būdu nebūtinai esant ekstremaliai situacijai, nepaprastajai padėčiai ar karantinui šalyje – kyla. Tokiu būdu bus sudarytos sąlygos savivaldybėms optimizuoti savo veiklą“, – argumentus dėstė parlamentaras R. Juška.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko teigimu, nustatomas teisinis reguliavimas, leidžiant savivaldybėms savarankiškai rinktis posėdžių rūšis – žingsnis stiprinantis savivaldos nepriklausomumą.

Įstatymo projektu siūloma, kad savivaldybių tarybų komitetai ir komisijos galėtų organizuoti savo posėdžius nuotoliniu būdu ar iš dalies nuotoliniu (mišriu) būdu ir nepaskelbus nepaprastosios padėties, ekstremalios situacijos ar karantino šalyje.

Seimo posėdyje projektą numatoma svarstyti lapkričio 18 d.