fbpx

Prof. R. Lopata Santaros-Šviesos konferencijoje pristatė Seimo Ateities komitetą

  • Liberalai.lt
  • sausio 15, 2021
  • Aktualijos
Raimundas Lopata

Vakar įvyko Santaros-Šviesos Vilniaus skyriaus organizuota nuotolinė diskusija „Kaip projektuosime Lietuvos ateitį neaiškiame pasaulyje?“. Joje prof. Raimundas Lopata pristatė naujai įkurtą Lietuvos Respublikos Seimo Ateities komitetą.

„Viena iš Ateities komiteto užduočių yra susigrąžinti ateities planavimo iniciatyvą, efektyviau užsiimti strateginiu prognozavimu. Bet norint žengti tą žingsnį reikia konsensuso tarp politinių jėgų, visuomenės, žinių institucijų. Šiuo metu daugiau dėmesio skiriama valdysenai, o ne valdymui, idėjos paskęsta procedūrose – šie dalykai turėtų keistis“, – dėstė Ateities komiteto pirmininkas prof. R. Lopata.

Diskusijoje dalyvavo intelektualai, akademinių institucijų atstovai, visuomenininkai, Seimo nariai. Jie svarstė, kaip būtų įmanoma dabarties pasaulyje Lietuvos ateitį projektuoti patikimiau, koks ateities modelis galėtų susieti Lietuvos visuomenę ir pasaulio lietuvius, kaip jis galėtų atsirasti, kokiais būdais šiandien galėtume siekti vienokios ar kitokios Lietuvos vizijos įgyvendinimo.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai priklausantis prof. R. Lopata džiaugėsi, kad konferencijoje susitiko politikos ir visuomenės atstovai, – „Viena iš Ateities komiteto užduočių yra sukurti betarpišką ryšį su intelektualų ir akademine bendruomene, ieškoti sutartinio Lietuvos ir Europos ateities matymo ir jo įpolitinimo dabarties sprendimuose. Apskritai sieksime, kad Seimo komitetas taptų tikrojo parlamentarizmo platforma akademijos, verslo, valdžios ir visuomenės bendradarbiavimui“.