fbpx

Po pateikimo palaiko Gynybos fondo paketą, vėliau iškels kelis „bet“

  • Liberalai.lt
  • birželio 11, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Seimo liberalai antradienį balsuos už Gynybos fondo paketo pateikimą ir tikisi kai kurias Vyriausybės siūlomas priemones tobulinti kitose įstatymų ruošos stadijose.

Anot Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo, daugmaž pusė Vyriausybės pasiūlymų atitinka liberalų gynybos strategiją, o kitą pusę teks rimtai aptarti projektų svarstymo Seime metu.

„Tarp aštuonių teikiamų projektų liberalai palaiko siūlymą peržiūrėti Pelno mokestį ir įvesti gynybos dedamąją kai kuriems akcizams – tabako, alkoholio, taršaus kuro. Džiugu, kad Vyriausybė įsiklausė į liberalų siūlymą nepaimti iš savivaldybių 150 mln. eurų ir apsiribojo kasmet paimti tik 25 mln. eurų, kuriuos nukreips civilinei saugai stiprinti. Vis dėlto vargu ar vėliau palaikysime siūlymą dar 30 mln. eurų paimti iš vykdančių veiklą pagal verslo liudijimą“, – teigia E. Gentvilas.

Liberalai dar nuo šių metų sausio ragina kuo aktyviau valstybei skolintis iš gyventojų. Vyriausybė tai jau įsipareigoja daryti – nustačius ne didesnę nei 2 proc. skolinimosi kainą, suteikti galimybę gynybos obligacijas įsigyti ne tik gyventojams, bet ir įmonėms.

„Užuot permetus naštą savivaldybėms ir dirbantiems pagal verslo liudijimą, ateinančiomis savaitėmis siūlysime tobulinti šiandien pristatomą Valstybės gynybos fondo įstatymą. Turėtume sudaryti palankias sąlygas į krašto gynybą savo lėšomis investuoti tiek verslą, tiek žmones. Taip pat manome, kad papildomų išteklių gynybai įmanoma sutelkti peržiūrėjus valstybės įmonių turtą, parduodant dalį valstybės turto, taip pat griežčiau peržiūrėjus viešojo sektoriaus išlaidas“, – sako E. Gentvilas.

Pagal antradienį teikiamo paketo perspektyvą, Gynybos fondo sprendiniai užtikrintų papildomą beveik 298 mln. eurų finansavimą kitąmet, daugiau nei 421 mln. eurų finansavimą 2026 m. ir 437 mln. eurų finansavimą 2027 metais.