fbpx

Pavyzdingiausias Seimo narys – liberalas

  • Liberalai.lt
  • liepos 5, 2022
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Už Seimo plenarinių posėdžių salėje pateiktus projektus praėjusioje pavasario sesijoje daugiausia balsavo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas. Jis savo valią išreiškė 1229 kartus – tai yra 99,84 proc. balsavimų. Parlamentaro teigimu, pavyzdingumo jį išmokė darbas Neringos savivaldybės taryboje.

Antrasis daugiausia balsavęs Seimo narys – konservatorius Sergejus Jovaiša, trečioje vietoje – vėlgi liberalas Romualdas Vaitkus, sudalyvavęs 96,91 proc. balsavimų.

A. Bagdono žodžiais, jis suderina dalyvavimą plenariniuose posėdžiuose su susitikimais, konferencijomis, darbu seniūnų sueigoje.

„Atsakomybės įgijau dešimt metų dirbdamas savivaldoje, kur per tą laiką praleidau vos du posėdžius. Per praėjusią sesiją praleidau vos porą opozicijos balsavimų, kurie buvo neplanuoti. Jeigu žmonės tavimi pasitikėjo ir išrinko, turi pateisinti jų lūkesčius ir atlikti savo pareigą. Taip pat visiškai nepritariu metodui ištraukinėti korteles nepriimtinais klausimais – tu privalai išreikšti savo poziciją“, – teigia A. Bagdonas.

Seimo nario įsitikinimu, techninės ir kitos fizinės kliūtys nebalsuoti yra nebent išsisukinėjimas. „Man dar pasisekė, kad praėjusių metų pabaigoje susirgus koronavirusu ir užsidarius į karantiną, kaipsyk buvo laisva Seimo savaitė“, – sako liberalas.

Ši Seimo kadencija A. Bagdonui – pirmoji. Iš keturių kadencijos sesijų jis pavyzdingiausias jau antrą kartą.

Trečias pagal balsavimų statistiką praėjusią sesijoje Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Romualdas Vaitkus atkreipia dėmesį, kad dabartinėje dešiniųjų koalicijoje kiekvienas balsas yra itin svarbus. „Balsavimas – tai ne statistika, o mandato išraiška. Mums rinkėjai pavedė dalyvauti posėdžiuose, todėl pats ir komandiruotes derinu su laisvomis Seimo savaitėmis. Tuos kelis balsavimus praleidau tik dėl dalyvavimo parodos atidaryme“, – sako R. Vaitkus.

Seimo nario teigimu, gerbti ir vertinti punktualumą jam įskiepijo tėvo auklėjimas ir pavyzdys šeimoje.