fbpx

Pasiūlymas kurortų erdves atlaisvinti nuo automobilių Seime sulaukė palaikymo

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 26, 2023
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė, kad kurortinės savivaldybės iš Kelių programos lėšų galėtų savo nuožiūra įrengti automobilių stovėjimo aikšteles ir saugyklas, kurios būtų nutolusios nuo kelio juostų ir nuo daugiabučių namų. Už šią Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Bagdono pataisą balsavo 102 parlamentarų, 16 susilaikė ir niekas nebuvo prieš.

„Leiskime savivaldai pačiai nuspręsti, kur ji naudos iš Kelių programos gaunamas lėšas“, – Seimo posėdyje sakė A. Bagdonas. Pataisos autoriaus žodžiais, į siūlomą reguliavimą verta įtraukti ir kurortines teritorijas.

Pagal liberalo pateiktą įstatymo projektą, Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas savivaldybės galėtų skirti automobilių stovėjimo aikštelėms ir saugykloms kurortiniuose miestuose įrengti.

Dabartinis įstatymas leidžia programos lėšas naudoti stovėjimo vietoms ties kelio juosta, viešojo transporto stotelėms ir infrastruktūrai, darnaus judumo ir neįgaliųjų priemonėms, dviračių statymo infrastruktūrai, šaligatviams, pėsčiųjų ir dviračių takams, daugiabučių namų kiemų gatvėms ir stovėjimo aikštelėms, kai kuriais kitais atvejais.

„Man atrodo, turėtume keisti žmonių norą atvažiuoti automobiliu praktiškai į savo miegamąjį. Jeigu norime kokybiško poilsio, tuomet Lietuvos kuruotuose automobilius reikėtų palikti tam skirtose vietose ir vaikščioti pėsčiomis, kvėpuoti grynu oru“, – kalbėjo A. Bagdonas.