fbpx

Pasirašyta valdančiosios koalicijos sutartis

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 9, 2020
  • Aktualijos
sutartis pasirasyta-01

Pirmadienio rytą Liberalų sąjūdis su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKD) ir Laisvės partija pasirašė valdančiosios koalicijos sutartį.

Šioje koalicijos sutartyje – net 85 procentai Liberalų sąjūdžio nuostatų, su kuriomis mes ėjome į rinkimus. Ir dėl kurių už mus balsavo.

„Šimtatūkstantiniai moterų mitingai kaimyninėje Lenkijoje parodo – žmogaus teisės, net viena tema, gali tapti labai rimta problema valstybei. Todėl nuoširdžiai džiaugiuosi, kad su šia koalicija imsimės spręsti užsisenėjusias žmogaus teisių temas. Reprodukcinė moterų sveikata, lyčiai neutrali partnerystė, asmenvardžių rašymas – kelios iš svarbių temų“,- sako partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Dar keli punktai, dėl kurių atsiradimo sutartyje mes didžiuojamės: reikalingiausių, o ne pigiausių vaistų kompensavimas, Nacionalinis susitarimas dėl švietimo, neformaliojo vaikų krepšelio sistemos plėtra, savivaldybių savarankiškumo stiprinimas joms grąžinant svarbiausias funkcijas, kurios liečia beveik kiekvieną gyventoją.

Žinoma, dabar nėra svarbesnio darbo kaip suvaldyti pandemiją ir kovojant su jos padariniais suplanuoti valstybės finansus kitiems metams. Kaip bebūtų, gyvenimas neapsiriboja tik šiomis sritimis, todėl planuojamos turi būti ir kitos.

„O kalbant apie nuostatas, kurios į šią sutartį nepateko – tai tikrai nereiškia, kad tie klausimai liks Liberalų sąjūdžio darbotvarkės paraštėse. Ne, savo rinkimų programos punktų neatsisakome. Tiesiog pandemija koreguoja kai kurių darbų grafikus“, – priduria Liberalų sąjūdžio lyderė V. Čmilytė-Nielsen.