fbpx

Pasaulio lietuvių bendruomenės susivienys paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

  • Liberalai.lt
  • kovo 10, 2021
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Lietuvos ir užsienio lietuvių bendruomenės drauge su LR Seimo nariais Simonu Gentvilu ir Andriumi Bagdonu kviečia visus dalyvauti kultūrinėje iniciatyvoje “Pasveikink Lietuvą”. Iniciatyva sujungs pasaulio lietuvių bendruomenes, kurios drauge paminės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Kovo 10 d., trečiadienį, 21 val. Seimo „YouTube“ paskyroje ir „Facebook“ bus transliuojamas specialus renginys, kuriame bus rodomi vaizdo sveikinimai, atsiųsti iš 15 pasaulio lietuvių bendruomenių (prie iniciatyvos prisijungė JAV, JK, Švedija, Prancūzija, Airija, Islandija, Ukraina, Latvija, Belgija, Naujoji Zelandija, Pietų Afrikos Respublika, Taivanas, Turkija, Vokietija ir Ispanija) ir skirtingų Lietuvos regionų (Suvalkijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos, Mažosios Lietuvos ir trijų didžiųjų miestų: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos).

Pasaulio lietuvių kultūrinės iniciatyvos „Pasveikink Lietuvą“ iniciatoriai – Seimo nariai Simonas Gentvilas ir Andrius Bagdonas.

„Prieš 31 metus griuvo imperija, trėmusi, badu marinusi savo tautas. Lietuva ir 1990 m. kovo 11 d. buvo lyg demokratijos žibuoklė, pirmoji skelbusi apie demokratinį pavasarį Rytų Europoje. Lietuva dabar yra kaip niekad saugi, klestinti ir pasiturinti – demokratijos dėka. Švęskime tai, kur bebūtumėm!“ – sako Seimo narys S. Gentvilas.

„Kad ir kuriame pasaulio krašte bebūtume – visi esame lietuviai ir turime ypatingą ryšį su Tėvyne. Kovo 11-oji – puiki proga tą ryšį stiprinti, todėl sveikinu visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena ir kviečiu būti mūsų valstybės ambasadoriais visame pasaulyje“, – ragina Seimo narys A. Bagdonas.