fbpx

P. Auštrevičius ragina Europos Komisijos pirmininkę greičiau panaikinti kliūtis europiečiams grįžti namo, trumpinti vilkikų eiles

  • Liberalai.lt
  • kovo 17, 2020
  • Aktualijos
Petras Auštrevičius

Liberalas Petras Auštrevičius šiandien kreipėsi į Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen, ragindamas sparčiau koordinuoti visų ES valstybių narių veiksmus, panaikinant kliūtis užsienyje užstrigusiems europiečiams grįžti į tėvynę. Europarlamentaras taip pat pabrėžia būtinybę trumpinti vilkikų eiles prie valstybių sienų ir krizės akivaizdoje atidėti viso ES Mobilumo paketo įsigaliojimą.

„Visa Europa dėl viruso COVID-19 susiduria su milžiniškais iššūkiais. Vis dėlto, nepaisant Europos Komisijos kovo 16 dieną jau patvirtintų priemonių, nerimą kelia tai, kad europiečiai, iki šiol nespėję grįžti namo, ir toliau patiria didžiulių sunkumų. Sklandžiam sienų režimo kontrolės atkūrimui trūksta Europos Komisijos koordinavimo. Šiandien būtini kur kas spartesni veiksmai, pirmiausia – užtikrinant sąlygas ir galimybes žmonėms grįžti iš užsienio į tėvynę, o taip pat – užtikrinant kuo sklandesnį prekių, krovininio transporto judėjimą, kad žmonės ir toliau galėtų apsirūpinti tuo, kas yra būtina COVID-19 viruso plitimo ir karantino sąlygomis“, – teigia P. Auštrevičius.

Europarlamentaras atkreipė dėmesį, kad daugiau kaip tūkstantis Lietuvos piliečių yra įstrigę Lenkijos pasienyje, o vilkikų eilės driekiasi daugiau kaip 40 kilometrų. P. Auštrevičius ragina Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen užtikrinti proporcingas ir nediskriminacines sienų kontrolės sąlygas visoje Europoje.

„Europa gali išnaudoti sukauptą Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX patirtį ir, prireikus, jos pajėgumus, užtikrinant efektyvią sienų kontrolę. Žmonių tranzito sąlygos – svarbu, bet lygiai taip pat svarbu yra sudaryti sąlygas krovinių transportui saugiai kirsti valstybių sienas. Būsimos priemonės, jų tinkamas koordinavimas darys didelę įtaką tiek skirtingų ES valstybių, regionų, tiek visos ES ekonomikai. COVID-19 akivaizdoje Europos Komisiją taip pat raginu atidėti ES Mobilumo paketo įsigaliojimą ir dar svarbiau – iš naujo persvarstyti visą šio paketo turinį, nes transporto sektorius bus tarp labiausiai nukentėjusių šioje krizėje “, – pabrėžia P. Auštrevičius.