fbpx

P. Auštrevičius kviečia į A. Azarovo darbų parodą Utenoje

  • Liberalai.lt
  • sausio 10, 2024
  • Aktualijos
EP-087766A_AUSTREVICIUS_portrait

Utenos kraštotyros muziejuje nuo sausio 10 iki vasario 20 d. bus eksponuojama ukrainiečių menininko Artemo Azarovo (1995–2022) darbų paroda „Veiksmo menas“. Parodos atidarymas ir pristatymas Utenos kraštotyros muziejuje vyks 2024 m. sausio 12 d., 13 valandą. Parodos atidaryme dalyvaus ir A. Azarovo bendražygis, šią parodą globoja Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

Artemas Azarovas (slapyvardis Dailininkas) – karys savanoris, dalinio „Fraikor“ būrio vadas, Artemas žuvo 2022 m. kovo 5 d. gindamas savo gimtąjį miestą Charkivą nuo rusų okupantų.

Šiuolaikinis menininkas visuomet turi erdvę, kurioje gali pasireikšti – savo gyvenimą. Artemas Azarovas, kuris žuvo 26 metų, gindamas savo gimtąją Charkivą, turėjo mažai laiko savo talentui tobulinti, bet jo paveiksluose yra tai, kas daugeliui šiuolaikinių menininkų neprieinama – juose yra ryžtingų veiksmų užgrūdinta idėja. Artemas pavertė savo meną nemirtingu. (Cituojamas organizacijos „Fraikor“, kurios nariu buvo Artemas Azarovas, tekstas).

Artemas Azarovas gimė 1995 m. lapkričio 2 d. Charkivo mieste.

2014–2018 m. mokėsi Charkivo dailės mokykloje ir įgijo specialųjį vidurinį išsilavinimą.

Nuo 2018 m. mokėsi valstybinėje Charkivo dailės ir dizaino akademijoje, portreto studijoje.

2022 m. vasarą turėjo tapti diplomuotu šios akademijos bakalauru.

2020–2021 m. bendradarbiavo su „Diurerio“ galerija Charkive, dalyvavo parodose Kirovohrado srities dailės muziejuje, Karpatų regiono etnografijos ir ekologijos muziejuje Jaremčėje ir Huculų regiono Kosivo muziejuje, taip pat parodoje „Ukrainos nacionalinis herojinis paveldas“ Charkive.

2023 m. dailininko darbai buvo eksponuojami Padujoje vykusioje parodoje „Ukrainos menas Italijoje“, surengtos dvi personalinės parodos Charkive ir Miunchene.

 

Parodos globėjai: Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius (Renew Europe), Utenos rajono savivaldybė.

Parodos partneris: Savicko paveikslų galerija

Organizatorius: Utenos kraštotyros muziejus