fbpx

P. Auštrevičius Europos Parlamentui pripažinus rusiją terorizmą remiančia valstybe: „Tai valstybė-žudymo mašina, ES narėms laikas atsisakyti dvigubų standartų“

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 23, 2022
  • Aktualijos
Petras Auštrevičius

494 europarlamentarų balsais „už“ Europos Parlamentas (EP) šiandien patvirtino rezoliuciją, kuria Rusija pripažinta terorizmą remiančia valstybe, naudojančia teroristinius veikimo būdus. Rezoliuciją palaikė visų 5 didžiausių EP frakcijų atstovai. Prieš rezoliuciją balsavo 58 EP nariai, 44 susilaikė.

„Šiandienos rusija vykdo terorizmu pagrįstą politiką ir tapo žudymo mašina. Rusiškas raketinis terorizmas praėjusią naktį Ukrainoje sugriovė gimdymo namus ir pražudė kūdikį. Akivaizdūs terorizmo aktų įrodymai: daugiau kaip 700 teroristinių išpuolių prieš Ukrainos sveikatos priežiūros įstaigas, išsprogdinta pusė Ukrainos energetikos sistemos pajėgumų, Ukrainos karių išvaduotose vietovėse aptinkamos masinės ukrainiečių civilių žmonių kapavietės, kankinimo kameros, išprievartautos moterys ir vaikai. Europos Parlamentas, šiandien Strasbūre patvirtindamas rezoliuciją, žengė ypač svarbų pirmą žingsnį, kuris lems visapusę rusijos politinę ir ekonominę izoliaciją. Tebesitęsianti atskirų ES šalių prekyba su teroristais – naftos ir kitais produktais – privalo liautis. Tikiuosi, Europos Komisija jau artimiausiu metu parengs teisės aktus, išplaukiančius iš šios rezoliucijos, taip užkirsdama kelią interpretacijoms ir dvigubiems standartams“, – sako rezoliucijos rengimo derybų grupei vadovavęs EP frakcijos „Renew Europe” ir EP Užsienio reikalų komiteto narys Petras Auštrevičius.

P. Auštrevičius pažymėjo, kad prieš pat šiandienos balsavimą dėl rezoliucijos Strasbūre po ilgų derybų Europos Parlamento žaliųjų ir socialistų frakcijos nusprendė palaikyti rusijos pripažinimą terorizmą remiančia valstybe, nors dar balsavimo išvakarėse laikėsi priešingos pozicijos.

„Laipsniška ES sankcijų paketų priėmimų politika ir dabar ruošiamas jau 9-tasis ES sankcijų paketas iš esmės sugriežtino ekonomines ir politines rusijos veikimo sąlygas, bet apsiribojo vienų ar kitų sektorių įtraukimu į sankcijų sąrašą, paliekant galimybes tolesniems „naudingiems“ prekybiniams ryšiams. Atsiradus rusijos kaip terorizmą remiančios valstybės apibrėžimui ES, tai įgalins visišką izoliaciją ir sistemines sankcijas, kurios turės reikšti ir prekybos kanalų užkardymą, nutraukiant finansinius ryšius tarp ES narių ir rusijos“, – sako P. Auštrevičius.