fbpx

P. Auštrevičius – dešimtuke aktyviausių politikų Europos Parlamente

  • Petras Auštrevičius
  • liepos 30, 2020
  • Aktualijos
EP-079187A_Austrevicius_portrait

Europos Parlamento narių reitingus skelbiančių tinklapių duomenimis, Petras Auštrevičius yra vienas lyderių ne tik tarp Lietuvos deleguotų europarlamentarų, bet ir tarp visų 705 Europos Parlamente dirbančių politikų, vertinant jų veiklą ir politines iniciatyvas.

Europos Parlamento narių reitingus apibendrinęs tinklapis EUlytix.eu skelbia, kad 2019 m. gruodžio-2020 m. gegužės laikotarpiu pagal pateiktas teisės aktų pataisas P. Auštrevičius pateko į aktyviausiųjų politikų dešimtuką Europos Parlamente, užimdamas aštuntąją vietą (iš viso – 412 pataisų). Dešimtuke jis yra vienintelis Lietuvos europarlamentaras.

Europos Parlamento narių ir jų veiklos reitingą taip pat skelbiančio kito nepriklausomų ekspertų tinklapio MEPranking.eu duomenimis, vertinant laikotarpį nuo naujos kadencijos Europos Parlamente pradžios (2019 m. birželio) iki dabar, P. Auštrevičius yra tarp lyderių pagal savo pateiktus pasiūlymus rezoliucijoms. Iš viso „Renew Europe“ frakcijos narys iš Lietuvos pateikė 57 pasiūlymus, užimdamas aukštą 8-ąją vietą tarp 705 Europos Parlamento narių, ir pirmąją vietą tarp deleguotų vienuolikos Lietuvos europarlamentarų.

Be to, MEPranking.eu skelbiama statistika rodo, kad per pastaruosius metus P. Auštrevičius taip pat yra pirmas tarp Lietuvos europarlamentarų pagal plenarinių sesijų metu pasakytas kalbas (iš viso – 24).

Su išsamia P. Auštrevičiaus antrosios kadencijos Europos Parlamente II-ojo pusmečio veiklos ataskaita (2020 m. sausis-liepa) galite susipažinti paspaudę čia.

Savo pirmosios kadencijos Europos Parlamente laikotarpiu (2014-2019 metais) P. Auštrevičius pateikė 380 pasiūlymų Europos Parlamento rezoliucijoms ir pagal šį rodiklį užėmė net 14-ąją vietą tarp 751 Europos Parlamento nario. P. Auštrevičius taip pat buvo 5-ių Europos Parlamento pranešimų pagrindinis autorius – tai buvo rekordinis skaičius tarp visų europarlamentarų iš Lietuvos.