fbpx

P. Auštrevičius: „Būtina reikalauti trišalių konsultacijų tarp ES, Baltarusijos ir Rusijos“

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 13, 2019
  • Aktualijos
Petras Auštrevičius

Europarlamentaras Petras Auštrevičius ragina reikalauti trišalių konsultacijų tarp ES, Baltarusijos ir Rusijos, pastarųjų valstybių vadovams intensyvinant derybas dėl galimos šalių integracijos. Kreipimąsi su tokiu raginimu Lietuvos europarlamentaras persiuntė naujajam Europos Sąjungos vyriausiajam įgaliotiniui užsienio reikalams, Europos Komisijos vicepirmininkui Josepui Borrelliui.

„ES šiuo metu per mažai žino apie tęsiamas Baltarusijos-Rusijos derybas, kurios kelia papildomą grėsmę Baltarusijos suverenitetui. Galimos Baltarusijos integracijos į Rusijos Federaciją klausimas bei sąlygos negali likti nežinomos ES. Esu tikras, kad ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis gali ir turi pareikalauti trišalių konsultacijų tarp ES, Baltarusijos ir Rusijos. Tik taip padėsime užtikrinti Baltarusijos suverenumą, tolimesnį dalyvavimą ES Rytų partnerystės programoje. Protestai Baltarusijoje tik patvirtina, kad tai daryti būtina“, – sako frakcijos „Renew Europe“ narys ir Europos Parlamento pranešėjas Baltarusijos klausimu P. Auštrevičius.

Liberalo teigimu, ES turi pakankamą pagrindą reikalauti trišalių konsultacijų. „Dėl to nekyla abejonių – anksčiau pati Rusija prašė konsultacijų su ES, Europai vedant derybas dėl asociacijos sutarties su Ukraina“, – primena P. Auštrevičius.

Gruodžio 20 d. numatytos naujos konsultacijos tarp Baltarusijos ir Rusijos vadovų.