fbpx

Opozicija kviečia aplinkos ministrą į neeilinį Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdį paaiškinti kontraversiškus Medžioklės taisyklių pakeitimus

  • Liberalai.lt
  • gegužės 13, 2020
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Parlamentarai Simonas Gentvilas, Aistė Gedvilienė, Linas Balsys ir Andrius Mazuronis šaukia neeilinį Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdį, kuriame bus aptariamos didelių aistrų visuomenėje sukėlusios aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos patvirtintos Medžioklės taisyklės.

„Lankų įteisinimas yra tik vienas iš dešimties sunkiai paaiškinamų medžioklės taisyklių pakeitimų. Per savaitgalį įvykdęs revoliuciją medžioklės reglamentavime ministras privalo atsakyti į visuomenės ir profesionalų klausimus. Iki šiol aplinkos ministras K. Mažeika ignoravo parlamento opozicines frakcijas, šykščiai bendravo su žiniasklaida, todėl dalykiška diskusija privalo įvykti  bent jau Seimo Aplinkos apsaugos komitete“, - įsitikinęs parlamento Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, liberalas Simonas Gentvilas.

Aplinkos ministras K. Mažeika naujomis Medžioklės taisyklėmis nuo 2022 m. įteisino galimybę medžioti lankais bei durklais, praplėtė leidimus medžioti prožektoriais, panaikino ribojamą sumedžiojamą danielių ir stirnų skaičių, įtraukė naujų galimų sumedžioti paukščių rūšių bei įteisino naują sąvoką – trukdymas medžioklei. Tiesa, medžiojimą lankais ir durklais ministras vėliau atšaukė.

Tokių neargumentuotų Medžioklės taisyklių įteisinimas, o po to jų pakeitimas kelia daugybę klausimų neeilinio Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio iniciatoriams.

„Ministerijos vadovybė padarė daug grubių klaidų rengiant ir derinant naująsias Medžioklės taisykles. Atsirado nepasitikėjimas ir baimė, kad aplinkosaugininkai bei gyvūnų teisių gynėjai, o kartu ir visuomenė nebus išgirsti.  Esam priversti padėti ministrui ieškoti sutarimo su visais suinteresuotais asmenimis, nes akivaizdu, iki šiol buvo įsiklausoma tik į vienos interesų grupės poziciją“, - apie esamą situaciją kalbėjo Aplinkos apsaugos komiteto narė A. Gedvilienė.

Neeilinio Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio metu Aplinkos ministerijos atstovų bus prašoma motyvuoti Medžioklės taisyklių pakeitimus, paaiškinti, kaip šios taisyklės buvo derinamos su suinteresuotomis grupėmis.

Į neeilinį posėdį, be aplinkos ministro kviečiama aplinkos viceministrė, kuri yra ir Medžioklės tvarkymo konsultacijos tarybos pirmininkė, taip pat kviečiami Aplinkos apsaugos koalicijos atstovai, sektoriuje veikiančių nevyriausybinių organizacijų atstovai, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos, Aplinkos ministerijos gamtos apsaugos politikos grupės vadovas.

Neeilinis Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdis vyks šį trečiadienį (gegužės 13 d.) 15:00 val.