fbpx

Neprognozuojama Vyriausybė Astravo AE pavojingai laiko tik technokratine problema

  • Liberalai.lt
  • birželio 11, 2020
  • Aktualijos
Capture

Opozicinei Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai netapo nei aiškiau, nei saugiau dėl Vyriausybės pozicijos Astravo atominės elektrinės atžvilgiu. Frakcijos posėdyje dalyvavęs Užsienio reikalų ministras viešai deklaravo, jog yra nusišalinęs nuo šios geopolitinės problemos sprendimo, motyvuodamas per dideliu projekto techniškumu. Susitikimo metu tik paaiškėjo, kad Vyriausybė yra susiskaldžiusi ir nesikalba tarpusavyje net tokiu svarbiu klausimu.

„Tikrai nesinorėtų, kad egzistencinę grėsmę Lietuvai kelianti kaimynų atominė jėgainė, virstų tik technologine problema, kurią spręstų anoniminiai biurokratai: nesitardami visos Vyriausybės lygiu ir ignoruodami Seimą. Mūsų, liberalų požiūriu, valstiečių dominuojama Vyriausybė pavojingai nusišalina nuo visapusiško šios problemos sprendimo. Šiandien iš Užsienio reikalų ministro gavome netiesioginį patvirtinimą, kad skirtingos ministerijos turi skirtingą požiūrį į tą pačią problemą. Labai neramu, kad tokiu klausimu Vyriausybėje kairė ranka, nežino, ką daro jos dešinė. O juk kalba eina ne apie eilinį pasistumdymą dėl valdžios, o apie projektą, kuris jau turi įtakos Lietuvos valstybei ir jos gyventojams“, - teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkė ir frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Liberalų sąjūdžio frakcijos nariams taip pat pasirodė keista, jog ilgiausiai atkurtos nepriklausomos Lietuvos istorijoje Užsienio reikalų ministru dirbantis L.Linkevičius atvirai pripažino, jog latviai dėl Astravo gali nusileisti ir dėl to, kad Baltarusija jiems perduotų krovinius, kurie dabar keliauja į Klaipėdą ir yra reikšminga uosto pajamu dalis. O tuos krovinius latviai visada norėjo perimti iš Lietuvos.

Lietuva yra didžiausia Baltarusijoje statomos jėgainės kritikė ir siekia įtikinti Estiją ir Latviją boikotuoti Astravo AE pagamintą elektrą – abi šalys palaiko Lietuvos siekį, bet pačios, ypač Latvija, nenori prisiimti įsipareigojimo nepirkti baltarusiškos elektros po to, kai pradės veikti ši atominė jėgainė.