fbpx

Neleiskime biurokratijai trukdyti lietuviško verslo veiklos

  • Liberalai.lt
  • sausio 6, 2021
  • Aktualijos
Liberalu sajudis_12

„Akivaizdu, kad problema čia lingvistinė – tai ne gaminamo produkto problema. Kaip ir minėjo „Sviestas sviestuotas“ vadovė, įmonės pavadinime slypi frazeologizmas. Noriu tikėti, kad mūsų gražūs lietuviški pasakymai turi teisę būti naudojami ir prekių ženklams, nesinori jų pulti vertinti kaip „medžiaginio“ dalyko“,- šiandien vykusiame Kaimo reikalų komiteto posėdyje kalbėjo šio komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Posėdyje, dalyvaujant prekės ženklo „Sviestas sviestuotas“ vadovei Dovilei Stonei bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovams, buvo analizuojama plačiai nuskambėjusi šio prekės ženklo uždraudimo problema. Prekės ženklas buvo uždraustas, pasak VMVT, dėl jo pavadinimo, klaidinančio vartotojus.

Tačiau, kaip komiteto posėdyje pabrėžė D. Stonė – nereikia maišyti produkto pavadinimo su prekės ženklo pavadinimu. „Atsižvelgdami į ženklinimo pakeitimus savo gaminio pavadinimą jau senokai pervadinome į riešutų kremą, taigi, vartotojų klaidinti jis negalėjo. Bet kuo čia dėtas mūsų prekės ženklas, kuris tėra frazeologizmas? Labai gaila, kad šią situaciją VMVT vertina neatsižvelgdama į išsamesnį kontekstą. O dar, mūsų manymu, veikia peržengdama savo kompetencijų ribas – juk prekės ženklo naudojimo klausimus turėtų vertinti patentų biuras“, – komentavo ji.

Diskusijos pabaigoje komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis siūlė problemą spręsti geranoriškai – nestabdyti įmonės veiklos ir nekelti tokių problemų, demonstruojant savo biurokratinę galią ir teisinantis netobulais europiniais dokumentais. „Mes turime kalbėti apie nacionalinį dokumentą, kuriame būtų papildytas galimų prekių ženklinimo išimčių sąrašas. Jis turi būti didesnis, nei penki klausimai. Ir šio dokumento atsiradimą turėtų inicijuoti VMVT“,- teigė V. Pranckietis.