fbpx

Naujasis Rinkimų kodeksas: mažiau atsitiktinumų, daugiau atsakomybės

  • Liberalai.lt
  • birželio 23, 2022
  • Aktualijos
Edita Rudelienė

Ketvirtadienį Seimui priėmus Rinkimų kodeksą, būsimuose rinkimuose liks mažiau atsitiktinumų, nes iki šiol nestabiliai veikę politiniai komitetai bus renkami panašiai kaip tradicinės politinės partijos.

„Ilgametės partijos yra stabilios ir atsakingos politinės jėgos. Ir savo politinę ateitį atsakingai planuojantys jauni politikai ne bėga ten, iš kur vėjas pučia, o savo karjerą pradeda būtent partijose“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Edita Rudelienė.

Parlamentarė atkreipia dėmesį, kad į tradicines partijas kraujo įlieja ir patys rinkiminiai komitetai, kurie praėjus rinkimams neišlaiko stabilios struktūros. „Pavyzdžiui, prie Liberalų sąjūdžio jungiasi komitetas „Visaginas – tai mes“, dalis komiteto „Renkuosi ateitį“ narių“, – sako E. Rudelienė.

Lietuvoje ir kiti politiniai komitetai renkasi politines partijas. Vilniaus mero rinkimus su komiteto vėliava laimėjęs politikas galiausiai tęsė karjerą naujoje partijoje. Iki šiol Klaipėdoje didžiausią pasitikėjimą konsolidavęs rinkimų komiteto nariai irgi rinkosi karjerą politinėse partijose. Atitinkamu keliu nuėjo Rokiškio rajono meras, vietoje savo rinkiminio komiteto įsiliejęs į politinę partiją. Prie politinės partijos prisijungė ir valdantysis komitetas Širvintų rajono savivaldybėje.

Ketvirtadienį priimtas Rinkimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo konstitucinis įstatymas nustato Seimo, Prezidento, savivaldybių tarybų, savivaldybių merų rinkimų ir rinkimų į Europos Parlamentą tvarką, taip pat politinių kampanijų finansavimo, pačių rinkimų organizavimo tvarką.