fbpx

Ministras įvertino siūlymą liberalizuoti techninę apžiūrą: „Tikrai pažiūrėsime rimtai“

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 23, 2023
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Ketvirtadienį susisiekimo ministras Marius Skuodis patvirtino, kad Susisiekimo ministerija vertina Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos iškeltą iniciatyvą liberalizuoti automobilių techninės apžiūros rinką.

Anot ministro, priėmus pasiūlymus, kartu „reikia labai atsargiai įvertinti“, kokiu būdu ir kokiais kriterijais naujai techninę apžiūrą atliekantys autoservisai būtų prižiūrimi.

„Dabartinė sistema turi ir privalumų, ir trūkumų. Mes tikrai analizuojame, ką būtų galima šitoje situacijoje padaryti. (…) Galiu pasakyti, kad ministerijoje šitą klausimą vertiname: tikrai pažiūrėsime rimtai ir, manau, dar bus diskusijų. (…) Dabar sistema bet kuriuo atveju veikia. Kiek ją būtų galima patobulinti – čia yra klausimas ir, tikiuosi, į jį atsakysime“, – ketvirtadienį Seimo posėdyje kalbėjo M. Skuodis.

Jis atsakė į Seimo Ekonomikos komiteto nario liberalo Andriaus Bagdono klausimą, ar nevertėtų pagerinti sąlygas 1,5 mln. šalies vairuotojų, kad šie galėtų techninės apžiūros paslaugą gauti ne tik monopolijos skyriuose, bet ir kituose akredituotuose servisuose.

Prašydama išardyti automobilių techninės apžiūros oligopoliją Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija į Susisiekimo ministeriją kreipėsi praėjusį ketvirtadienį. A. Bagdono pastebėjimu, automobilių techninės apžiūros rinka reguliuojama žemesnio lygmens susisiekimo ministro įsakymais, todėl konkurentams į šią sritį patekti praktiškai neįmanoma.

„Mūsų tikslas – visiems 1,5 mln. Lietuvos vairuotojų sumažinti eiles atliekant techninę apžiūrą ir sudaryti patogią galimybę rinktis“, – praėjusį ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Seimo narys.