fbpx

Lvive susirinkę politikai paragino įtvirtinti šalies ES kandidatės statusą Ukrainai

  • Liberalai.lt
  • kovo 14, 2022
  • Aktualijos
Petras Auštrevičius

Kovo 11-ąją Ukrainos Lvivo mieste vyko grupės europarlamentarų inicijuotas Europietiškos Ukrainos forumas, kurio dalyviai priėmė vieningą pareiškimą, raginantį kuo greičiau suteikti Ukrainai šalies ES kandidatės statusą.

„Ukraina ir jos žmonės susilaukė žiaurios Rusijos agresijos, nes pasirinko gyventi laisvoje ir demokratinėje visuomenėje (…). Vyksta kova už europines vertybes, idealus ir demokratiją – kova už visų europiečių ir Europos laisvę. Ukraina, kuri per pastaruosius aštuonerius metus nuėjo sunkų europietiškų reformų kelią, nusipelno visokeriopos paramos, solidarumo ir oficialaus pripažinimo. Ukraina nusipelno šalies ES kandidatės statuso ir pagreitintos narystės procedūros. Europietiškos Ukrainos forumas kviečia visus savo darbais prisidėti, kad Ukrainai būtų suteiktas šalies ES kandidatės statusas, ir išreikšti paramą šiai pozicijai pasirašant forumo pareiškimą“, – skelbiama kovo 11-osio Europietiškos Ukrainos forumo Lvive pareiškime, kurį netrukus internetu galės pasirašyti visi remiantieji šią poziciją.

Tarp pareiškimą jau pasirašiusiųjų yra forumą inicijavusi Europos Parlamento (EP) narių grupė, Ukrainos Aukščiausiosios Rados nariai, Ukrainos pilietinės visuomenės veikėjai. Vienas forumo iniciatorių, frakcijos „Renew Europe“ narys europarlamentaras Petras Auštrevičius sako, kad pastarojo ES viršūnių susitikimo Versalyje, kuriame buvo aptarta Ukrainos perspektyva Bendrijoje, rezultatai yra smarkiai nuviliantys.

„Ukrainai reikia šviesos blyksnio šiame karo siaube, to reikia čia ir dabar. Pirma: Vakarams būtina efektyviau padėti Kyjivui atremti Kremliaus režimo agresiją karinėmis priemonėmis. Antra: visą tai turi lydėti tvirtas ir nedviprasmiškas įsipareigojimas priimti Ukrainą į ES šeimą. Esu įsitikinęs, kad ES šalies kandidatės statusą Ukrainai jau vertėjo suteikti. Todėl raginu kuo greičiau nutraukti neatleistiną trypčiojimą vietoje, užpildyti lyderystės bei atsakomybės vakuumą ir paskelbus Ukrainą kandidate į ES nedelsiant pradėti derybas dėl šios šalies narystės“, – sako europarlamentaras P. Auštrevičius.

Tarp pagrindinių Europietiškos Ukrainos forumo tikslų – sutelkti politinę valią ir viešosios diplomatijos priemones, stiprinant ES institucijų ir Europos pilietinės visuomenės palaikymą Ukrainos narystei Bendrijoje.

Politikai, kurie Europietiškos Ukrainos forume Lvive pasirašė raginimą Ukrainai suteikti šalies ES kandidatės statusą  (2022 m. kovo 11 d.):

– Petras Auštrevičius, Europos Parlamento narys, frakcija „Renew Europe“

– Viola von Cramon-Taubadel, Europos Parlamento narė, Žaliųjų/ Europos laisvojo aljanso frakcija (Vokietija)

– Luis Garicano, Europos Parlamento narys, frakcija „Renew Europe“ (Ispanija)

– Andreas Glück, Europos Parlamento narys, frakcija „Renew Europe“ (Vokietija)

– Michal Šimečka, Europos Parlamento narys, frakcija „Renew Europe“ (Slovakija)

– Dragoş Tudorache, Europos Parlamento narys, frakcija „Renew Europe“ (Rumunija)

– Mariya Ionova, Ukrainos Aukščiausiosios Rados narė, frakcija „Europos solidarumas“

– Vadym Halaichuk, Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys, frakcija „Tautos tarnas“

– Ivanna Klympush-Tsintsadze, Ukrainos Aukščiausiosios Rados narė, frakcija „Europos solidarumas“

– Andrii Lopushanskyi, Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys, frakcija „Europos solidarumas“

– Dmytro Natalukha, Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys, frakcija „Tautos tarnas“