fbpx

Lietuvos moksleiviai atviri pokyčiams vardan ekologiškesnio rytojaus

  • Liberalai.lt
  • vasario 21, 2020
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

2019 metų rudenį startavusi Lietuvos moksleivių sąjungos programa „Ž. E. M. E.“ sėkmingai veikia jau pusę metų. Per šį laikotarpį buvo suorganizuoti 26 programos renginiai, „Ž. E. M. E.“ ambasadoriai aktyviai veikia net 38 Lietuvos savivaldybėse. Pagrindinis programos tikslas – skatinti ekologinius pokyčius Lietuvos mokyklose, darant jas draugiškesnes aplinkai.

Tai, kad moksleiviai drąsiai ir atvirai žvelgia į save, savo aplinką ir ją keičia, džiugina programos „Ž. E. M. E.“ globėją, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininką Simoną Gentvilą: „Turime būti dėkingi jaunajai kartai, kuri sumaniai ir ryžtingai, rodydama asmeninį pavyzdį, atkreipia visų mūsų dėmesį į klimato kaitos problemas. Kiekviena mokykla, kiekvienas moksleivis yra gyvas pavyzdys savo tėvams, savo seneliams, kad pasaulis nebeturi prabangos laukti kol nebeliks kelio atgal, o privalo imtis pokyčių jau dabar.“

Pasak „Ž. E. M. E.“ koordinatorės Ievos Rinkevičiūtės, „prasidėjus programai „Ž. E. M. E.“ norėjome, jog bent keliose Lietuvos mokyklose įvyktų pokyčių. Realybė pranoko lūkesčius: šiandien daugelyje iš beveik 200 mokyklų toks ekologinis pokytis jau matomas“.

Per pusmetį buvo suorganizuoti 26 programos renginiai, kuriuose moksleiviai klausėsi ekologiškam gyvenimo būdui įkvepiančių žmonių pranešimų, diskutavo apie gamtoje kylančias problemas bei ieškojo būdų, kaip jas spręsti. Lietuvos moksleivių sąjungos padalinių Vadovų klubų metu, „Ž. E. M. E.“ klausimai buvo aptarti net 116 kartų bei suorganizuotas 41 susitikimas su programos ambasadoriais iš įvairių šalies mokyklų. Šiuo metu programos „Ž. E. M. E.“ ambasadoriai aktyviai veikia net 37 Lietuvos savivaldybėse!

Programai įsibėgėjus, vasario 21 d. Valstybės pažinimo centre įvyks „Ž. E. M. E.“ ambasadorių renginys, kurio metu ambasadoriai klausys įvairaus pobūdžio paskaitų, susijusių su aplinkosauga, bei darbo grupėse dalinsis patirtimi, įgyvendintais darbais savo mokykloje. Ekologijos, tvaraus gyvenimo bei aplinkosaugos temomis moksleiviai taip pat diskutuos su šios programos globėju, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininku Simonu Gentvilu, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi, tinklaraštininke, ekologiško gyvenimo entuziastė Ieva Vilkė ir kitais kviestiniais svečiais.

„Alinantys gaisrai Australijoje, tirpstantys ledas Antarktidoje ir rekordiškai  šilta žiema Lietuvoje rodo, kaip sparčiai keičiasi klimatas, o planeta priartėjo prie raudonos linijos. Moksleiviams šiandien iš tiesų rūpi planetos gerovė ir mūsų ateitis. Lietuvos moksleivių sąjunga nebijo garsiai sakyti – mums rūpi. Tikiuosi, kad tokie pavyzdžiai įkvėps daugelį ir laikui bėgant nebekils klausimų, kodėl reikia tausoti, rūšiuoti ir rūpintis mūsų žeme,“ – sako Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė.

Lietuvos moksleivių sąjungos metinė programa „Ž. E. M. E.“ ir toliau tęs savo veiklą, kviesdama moksleivius daryti gera dėl savo aplinkos bei populiarinti ekologiško ir tvaraus gyvenimo idėjas mokyklų bendruomenėse. Pokyčius pradėkime nuo savęs ir rodykime pavyzdį kitiems!