fbpx

Liberalų sąjūdžio sąrašo numeris savivaldos rinkimuose – 11

  • Liberalai.lt
  • sausio 11, 2023
  • Aktualijos
dis

Trečiadienio popietę politinių partijų lyderiai burtų keliu traukė numerius, kurie bus įrašyti šių metų kovo 5 dieną vyksiančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimų biuleteniuose. Šįsyk Liberalų sąjūdį rinkimuose lydės numeris 11. Sąrašo numeriai bus tokie patys visose savivaldybėse.

„Manau, kad Liberalų sąjūdžiui realu ne tik išlaikyti turimą merų skaičių, bet ir padidinti ir savivaldybių tarybų narių skaičių daugelyje savivaldybių bei sugrįžti į tas tarybas, kuriose praėjusiuose rinkimuose vietų negavome. Palankiai susiklosčius aplinkybėms galime pasirodyti ir dar geriau, padidinant turimą merų skaičių 1-2 bei dalyvauti sudarant valdančiąsias koalicijas liberaliais vadinamuose miestuose“, – teigė Liberalų sąjūdį traukime atstovavusi lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Partijų numerių rotavimas – jau ilgametė tradicija, leidžianti užtikrinti lygiavertę konkurenciją tarp partijų. Visgi ne numeris, o kandidatai ir jų užsibrėžti tikslai savivaldai nulemia sėkmę rinkimuose. Į šiuos rinkimus Liberalų sąjūdis eina atsinaujinęs: su stipria komanda ir patvirtinta 2023 metų savivaldos rinkimų partijos programa, kurios centre – laisvas ir atsakingas žmogus.

Liberalų tikslas – savivalda, kurioje laisvė ir atsakomybė yra subalansuota

Dar praėjusių metų pabaigoje Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino galutinį Liberalų sąjūdžio kandidatų į merus bei savivaldybių tarybas sąrašą. Partijos keliamame sąraše kandidatai į miestų ir rajonų merus net 42-ose savivaldybėse, o 46-iose keliami Liberalų sąjūdžio kandidatų į savivaldybės tarybą sąrašai.

Liberalios ateities vizija tampa vis populiaresnė: šįsyk rinkimuose dalyvaus Liberalų sąjūdžio kandidatai iš visų didžiųjų miestų. Vilniaus liberalai mero posto siekti kelia mokslų daktarę, inovacijų ir technologijų ekspertę bei aktyvią visuomenininkę Eglę Radvilę, Kaune rinkimuose dalyvaus Kauno miesto skyriaus pirmininkė, socialinių mokslų daktarė bei aktyvi švietimo bendruomenės veikėja Nijolė Putrienė, Klaipėdoje – Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Saulius Budinas, Šiauliuose – Šiaulių miesto skyriaus pirmininkė, teisininkė Vilma Strupienė, o Panevėžyje – vicemero pareigas einantis Valdemaras Jakštas.

Esminiai Liberalų sąjūdžio prioritetai savivaldoje yra: darnus žmogaus ir aplinkos santykis, verslių ir veiklių žmonių įgalinimas, jaunų šeimų bei specialistų pritraukimas į regionus, kokybiškas švietimas, sveikatos bei kultūros paslaugos. Liberalų įsitikinimu, tik visaapimantį saugumą jaučiantis žmogus gali veikti ir kurti. Saugus žmogus jaučia atsakomybę, toleranciją, teisingumą ir nuolatinį rūpestį kiekvieno asmens teisėmis.

Liberalų kandidatams ypač svarbu, jog gyventojams būtų suteikta galimybė prisidėti prie valdžios sprendimų ir savo miesto ar rajono valdymo. Savivaldybėje gyvenančių žmonių įtraukimas, skaidrūs viešieji pirkimai, aiškūs ir greiti procesai, nulinė tolerancija korupcijai yra savivalda, kurios siekia liberalai.