fbpx

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen partijos suvažiavime: „Lietuvos ateitis yra liberali“

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 18, 2021
  • Aktualijos
cmilyteviktorija

Šeštadienį Trakuose prasidėjo XIII-asis Liberalų sąjūdžio Suvažiavimas. Renginio metu į susirinkusius kolegas kreipėsi Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Liberalus sveikino Premjerė Igrida Šimonytė, Laisvės partijos priminkė Aušrinė Armonaitė, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkės pavaduotojas Darius Razmilevičius, Liberalaus jaunimo organizacijos valdybos narys Vitold Dvorak, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šatevičius ir užsienio politikos lyderiai.

Lietuvos ateitis – liberali

„Kad ir kiek būtų kalbama ar rašoma apie artėjančią liberalizmo pabaigą, metai iš metų, rinkimai po rinkimų Lietuvos žmonės ateina prie balsadėžių ir parodo, kad liberalai yra aktyvūs ir liberalizmas yra gyvybingas. Šiandieną parlamente mes turime tiek liberalų, kiek jau senokai nėra buvę, o jei priskaičiuotume ir tuos liberalių pažiūrų politikus iš kitų partijų ir frakcijų, tai tikrai galėtume sakyti, kad Lietuvos ateitis yra liberali “, – kalbėjo, atidarydama renginį Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

LS pirmininkė pridūrė, kad šiandieną partijos nariai turės progą peržiūrėti partijos sprendimus ir veiklą per pastaruosius dvejus metus ir nuspręsti dėl partijos ateities. Ji prisiminė, kad 2019 m. rugsėjį, pirmą kartą kandidatuodama į partijos pirmininkes, bandė prognozuoti ateitį, tačiau realybė pranoko visas jos prognozes, o praėję dveji metai labai daug išmokė ir ne tik ją, bet ir visą politinę organizaciją.

Krizės, vienijančios valdančiąją daugumą

Liberalų pasveikinti atvykusi šalies Premjerė Ingrida Šimonytė dėkojo Liberalų sąjūdžiui už palaikymą, valdančiosios daugumos susitelkimą, dėkojo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnui Eugenijui Gentvilui už vieningos frakcijos Seime išlaikymą, liberalų deleguotiems ministrams Simonui Gentvilui bei Simonui Kairiui už produktyvų ir konstruktyvų darbą Vyriausybėje.

„Mieli bendražygiai, mieli partneriai, mieli kolegos“, – į liberalus kreipėsi Ministrė Pirmininkė – „Sakoma, kad niekas taip nepatikrina santykių, kaip bendra veikla, o ypatingai bendrai išgyvenami iššūkiai, bendri sunkumai, kurių mums tikrai netrūksta. Pandemija, hibridinė agresija, visa tai neišvengiamai koregavo dabartinės valdančiosios koalicijos planus, ir nors tam tenka skirti labai daug savo laiko, labai daug savo dėmesio, vis tiek esu absoliučiai tikra, kad koalicijoje esame, pirmiausia tam, kad įvykdytume tuos darbus, kurie yra svarbūs ilgalaikei Lietuvos ateičiai“, – sakė I. Šimonytė. Ji pridūrė: „Kai tokia atmosfera, ginti žmogaus orumą, teises, o kartais sveiką protą arba mokslą reikia tikrai nemažai tvirtybės ir vidinės ramybės. Esu įsitikinusi, kad dabartinėje aplinkoje yra labai svarbu neišsigąsti, nesusigūžti, neatsitraukti nuo bendrai pasirinkto kelio. Reikia politinių jėgų ir lyderių, kuriems nuoširdžiai tai rūpėtų. Ir aš esu visiškai tikra, kad tiek Liberalų sąjūdis, tiek Viktorija Čmilytė-Nielsen, tiek frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas yra būtent tokie“, – pridūrė šalies Premjerė.

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė taip pat pabrėžė ypatingą laikotarpį, kuriuo tenka dirbti valdančiojoje daugumoje. Ji pabrėžė, jog kritika skirta vyriausybei nėra Lietuvos daugumos balsas ir linkėjo bendrystės priimant svarbius šaliai sprendimus.

„Krizė neturi būti priežastis nedaryti svarbių pokyčių valstybėje. Ar tai mes kalbėtume apie augimą sąlygojančias reformas, tokias kaip inovacijų reforma, draugiškesnė mokestinė aplinka kuriantiems verslą žmonėms, mažesnė biurokratija, dereguliavimas, ar tokias reformas, tokius pokyčius, kurie yra svarbūs žmogaus teisų srityje“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Pandemija nepražudys liberalizmo

Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, kreipdamasis į susirinkusius liberalus, pabrėžė, kad jokie iššūkiai liberalams nebus tokie baisūs, kad juos pražudytų.

„Pirmąjį ir 13-ąjį suvažiavimą skiria 15 metų. Per tuos 15 metų pas mus buvo svaigių pakilimų, buvo ir nusileidimų, buvo didžiulio pasitikėjimo, kartais abejonių, bet mes išlikome. Išlikome todėl, kad ne pavadinimas mus sieja, o mus sieja įsitikinimai. Ir aš jums pasakysiu vieną – pandemija nepražudys liberalizmo, pandemija nesugriaus pasitikėjimo tomis vertybėmis, kuriomis mes tikime“, – sakė europarlamentaras ir pridūrė: „Taip, mes turime celofaninę demagogiją, bet eikime į priekį – kurkime ateitį, socialinę pažangą ir atvirą visuomenę. Įgyvendinkime visus rinkimų pažadus, padarykime viską, kad po mūsų kadencijos Lietuva būtų kitokia“, – kalbą užbaigė P. Auštrevičius.

Primename, kad Liberalų sąjūdžio partijos Suvažiavimas rinks Partijos pirmininką, Valdybą, Etikos bei Kontrolės ir skaidrumo komisijos, taip pat tvirtins Partijos įstatus. Pirmininko rinkimai elektroninėje erdvėje prasidėjo rugsėjo 16 d., o balsavimas bus stabdomas Partijos suvažiavimo metu – rugsėjo 18 d. 16:00 val. Į partijos pirmininko postą kandidatuoja dabartinė partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir parlamentaras Andrius Bagdonas.