fbpx

Liberalų sąjūdžio Pasaulio lietuvių komiteto pirmininke naujai kadencijai išrinkta – Aušra Simonavičiūtė

  • Liberalai.lt
  • birželio 12, 2023
  • Aktualijos
web-02[69]

Pirmadienį vykusiame LS Pasaulio lietuvių komiteto posėdyje įvyko komiteto pirmininko rinkimai, ja tapo – liberalė, Maltos Ordino Pagalbos Tarnybos – Maltiečiai Šiaulių grupės vadovė, aktyvi visuomeninkė Aušra Simonavičiutė.

„Po visą pasaulį išsibarsčiusių lietuvių tautos atstovų telkimas – vienas iš esminių šio komiteto veiklos prioritetų. Nesvarbu, kuriame pasaulio krašte būtų, lietuviai Taivanyje ar lietuviai Kanadoje turi tokį patį stiprų ryšį su Lietuva. Todėl turime visomis pastangomis stengtis ne tik išlaikyti, bet ir puoselėti tautinį tapatumą. Skirdami dar daugiau dėmesio diasporai sieksime sustiprinti ir jų ryšį su valstybe, sukurti palankias sąlygas šeimas sugrįžti, steigti verslus, kurti ir dirbti savo šaliai“,- teigia A. Simonavičiūtė.

A.Simonavičiutės kandidatūrą teikęs Liberalų sąjūdžio frakcijos bei Europos reikalų komiteto Seime narys Andrius Bagdonas pabrėžė komiteto svarbą kitais metais vyksiančio pilietybės referendumo kontekste.

„Jau kitų metų gegužę kartu su Prezidento rinkimais lietuvių tauta bus kviečiama Konstitucijoje įteisinti pilietybės įgijimo pagrindus ir tvarką nustatantį konstitucinį įstatymą. Organizuojamas referendumas taps priemone lietuviams įsišaknyti Vakarų civilizacijoje, tad apie pilietybės referendumą žinią skleisti turime jau šiandien: komiteto narių, pasaulio lietuvių bendruomenių pagalba“,- teigia A. Bagdonas.

Posėdžio metu taip pat patvirtinti ir komiteto pirmininkės pavaduotojai: Kajus Pakėnas ir Saulius Mykoliūnas, komiteto sekretore tapo Indrė Aleknienė.