fbpx

Liberalų sąjūdžio nariai bei savivaldybių vadovai reiškia solidarumą Ukrainai ir kviečia ruoštis nuo karo bėgančiųjų ukrainiečių priėmimui

  • Liberalai.lt
  • vasario 24, 2022
  • Aktualijos
ua

Liberalų sąjūdis smerkia Kremliaus režimo pradėtą įsiveržimą Ukrainoje ir reiškia besąlyginį palaikymą Ukrainos žmonėms kviesdami juos į saugų prieglobstį Lietuvoje. Joniškio, Tauragės, Trakų, Rietavo, Plungės bei Elektrėnų merai pareiškė esą pasirengę suteikti reikalingą humanitarinę pagalbą.

Liberalų sąjūdį atstovaujančių merų teigimu, Ukrainos palaikymo akcijų nepakaks – šios dienos įvykiai parodė, jog situacija greitai keičiasi ir Lietuva turi būti pasiruošusi prisitaikyti prie naujos realybės – priimdama nuo karo padarinių bėgančius ukrainiečius. Šiandien mūsų tautų draugystė ir vienybė yra visos Europos saugumo pagrindas.

„Pokario metais lietuviai taip pat bėgo nuo karo grėsmės ir ieškodami saugaus prieglobsčio buvo priimti kitose valstybėse. Tad, dabar, remiantis šia patirtimi, turime atiduoti grąžą Ukrainos žmonėms siūlydami ne tik būtinąją humanitarinę pagalbą, bet ir prieglobstį  nuo tiesioginės grėsmės jų gyvybėms – be kulkų ir oro antskrydžių. Liberalų sąjūdis ragina prie šios iniciatyvos prisijungti ir kitas savivaldybes. Taip pat, valstybės institucijos turi peržiūrėti įstatymus ir priimti sprendimus, kurie leistų supaprastinti karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimo, apgyvendinimo, įdarbinimo bei mokymo tvarką“, – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas, Seimo Žmogaus teisių komiteto narys Eugenijus Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio merai ne tik ėmėsi palaikymo akcijų savo vadovaujamose savivaldybėse rengimo, bet ir paržiūrėjo mobilizacijos planus bei ėmėsi iniciatyvos priimti pabėgėlius informuodami savo savivaldybių gyventojus, jog gali kilti didžiulis apgyvendinimo vietų poreikis.

„Sulaukėme daug laiškų iš pilietiškų Joniškio gyventojų, kurie yra pasirengę priimti ukrainiečius esant poreikiui jau dabar. Tad, jei turite galimybę, raginame jungtis prie šios gražios iniciatyvos – solidarizuotis ir būti pasirengus bet kuriuo metu priimti Ukrainos piliečius savo namuose “, – teigia Joniškio rajono savivaldybės meras, liberalas Vitalijus Gailius.

Paramą išreiškia ir Tauragės rajono savivaldybė, kurios pastatas šiandien simboliškai bus nušviestas Ukrainos vėliavos spalvomis. Tauragės rajono savivaldybės mero, Liberalų sąjūdžio nario Dovydo Kaminsko teigimu, „ilgai tvyrojusi įtampa Ukrainoje, šiandien, ankstyvą ketvirtadienio rytą, pasiekė aukščiausią tašką. Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą yra įžūlus mūsų partnerės, laisvos šalies suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimas. Įsiveržimas savo ruožtu kelia grėsmę ne tik Europos, bet ir viso pasaulio saugumui, todėl ši diena pasaulio istorijoje tampa juoda diena. Tauragės savivaldybė savo ruožtu yra pasirengusi padėti Ukrainos žmonėms ir suteikti prieglobstį. Reaguodami į įvykius Ukrainoje išsiuntėme palaikymo laišką bei pasiūlėme humanitarinę pagalbą mūsų miesto partneriams – Ternopoliui ir Lutskui.“

Trakų rajono savivaldybė jau šį rytą taip pat išreiškė palaikymą savo miesto partneriams Lutskui ir Ivano – Frankivskui siūlydama visą reikiamą pagalbą. „Prie ukrainiečių paramos šioje kovoje prisideda ne tik savivaldybė, bet ir Trakų verslo atstovai. Šiuo metu jau turime virš 3 tūkst. kv. m. gyvenamojo ploto, kuris galėtų tapti prieglobsčiu iš Ukrainos atvykusiems žmonėms. Bendradarbiaujame ne tik su verslais, bet ir kitomis savivaldybėmis prašydami pagalbos mūsų turimas patalpas apstatyti baldais, jog nuo karo baisumų bėgantys žmonės jaustųsi komfortabiliai“, – teigia Trakų rajono meras, liberalas Andrius Šatevičius.

Savivaldybių vadovai kviečia visus Lietuvos gyventojus, kitų savivaldybių administracijas, įmones, organizacijas bei valdžios institucijas nelikti abejingiems ir pagal galimybes prisidėti prie ukrainiečių palaikymo šioje sudėtingoje kovoje apsaugant savo laisvę. „Ukraina jau pasirinko savo kelią civilizuotoje ir demokratinėje valstybių bendruomenėje, tad dabar turime atlikti savo pareigą ir padėti jai šiuo keliu eiti“,–  apibendrina Tauragės rajono meras D. Kaminskas.