fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Gentvilas: žurnalistams trukdantys dirbti asmenys turėtų būti baudžiami nuo 20 iki 140 eurų

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 16, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Seimas pritarė parlamentaro Eugenijaus Gentvilo įstatymo projektui, kuriuo numatoma skirti administracines baudas fiziniams asmenims, kurie trukdo žurnalistams dirbti savo tiesioginį darbą. Skiriamos baudos siektų nuo 20 iki 140 eurų.

„Lietuvos žurnalistų sąjungos Žurnalistų teisių gynimo ir stebėsenos komitetas sulaukia nuolatinių skundų, jog praktikoje žurnalistams teisėtai rinkti informaciją dažnai trukdo pavieniai fiziniai asmenys, o kartais ir juridiniai asmenys. Ši problema tampa ypač aktuali šiandieninių įvykių fone, kai fiziniai asmenys viešosiose vietose žurnalistams trukdo dirbti savo darbą ir rinkti informaciją mitingų metu, dažnai žurnalistai lieka ne tik ignoruojami, bet ir apstumdomi, kartais gadinama jų darbo įranga, tačiau jokios pasekmės neegzistuoja“, – apie esamą problematiką kalbėjo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas.

Jo teigimu, žurnalistai privalo turėti teisę laisvai rinkti informaciją viešosiose vietose be trukdžių, o siūlymas skirti administracines baudas asmenis trikdančius žurnalistų darbą paskatino palikta teisinė spraga. Dabar galiojantys teisės aktai administracinę atsakomybę už atsisakymą teikti informaciją visuomenės informavimo priemonių atstovams numato valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų vadovams, tačiau kiti asmenys neatsako už tokias veikas.