fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija: Vyriausybė turi padėti savivaldybėms spręsti migrantų krizę

  • Liberalai.lt
  • rugpjūčio 10, 2021
  • Aktualijos
Ričardas Juška

Antradienį Seimui susirinkus į neeilinę sesiją spręsti su nelegalių migrantų krize susijusių klausimų, Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo ypač didelį dėmesį skirti Vyriausybės ir savivaldybių bendradarbiavimui. Taip pat, svarstyti galimybę įvesti „migranto krepšelį“ bei padidinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos pajėgumus.

„Iš savivaldos girdime, kad nėra aiškaus plano, trūksta koordinavimo ir komunikacijos, sprendžiant dėl nelegalių migrantų antplūdžio susidariusią ekstremalią situaciją. Merai supranta, kad padėtis įtempta, tačiau Vyriausybė turėtų būti aktyvesnė stebėdama situaciją savivaldybėse, reikėtų aiškiai komunikuoti, kad bus kompensuojamos patirtos išlaidos“, – sakė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Ričardas Juška.

Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo svarstyti „migranto krepšelį“, kuris keliautų savivaldybėms, nusprendusioms prisiimti pabėgėlius. Toks „krepšelis“ veiktų kaip kompensacinis mechanizmas dėl nelegalių migrantų papildomas išlaidas patiriančioms savivaldybėms.

„Vyriausybė reikalauja iš savivaldybių įgyvendinti funkcijas migrantų krizei suvaldyti, todėl turi būti garantuotas finansavimas joms atlikti, nereikalaujant iš savivaldybių tai vykdyti savo lėšomis. Manome, kad „migrantų krepšelis“ galėtų būti tam tinkamas mechanizmas“, – sakė liberalas R. Juška.

Anot politiko, situacija sudėtinga, nes kyla ne tik administracinės problemos. Jei pabėgėliai užtruks Lietuvoje – būtina padaryti išsamius sveikatos tyrimus, kad būtų užtikrinta ligų prevencija. Problema yra ir negebėjimas išskirstyti pabėgėlių, nes būtina atkreipti dėmesį į kultūrinius skirtumus, bei aktyviai bendrauti su vietos bendruomenėmis, kur yra apgyvendinami migrantai, paaiškinti esamą situaciją ir suteikti visą reikalingą informaciją gyventojams.