fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija: tiesiogiai renkami merai turėtų prisiimti daugiau atsakomybių

  • Liberalai.lt
  • balandžio 29, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Balandžio 19 d. Konstitucinis Teismas paskelbė, jog tiesioginių merų rinkimų tvarka prieštarauja Konstitucijai. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija, kaip vieną iš galimų sprendimų siūlo naujai apibrėžti tiesiogiai renkamų merų funkcijas.

„Dabartinė praktika yra gera, pasisakome už tiesioginius merų rinkimus, tik reikia sutvarkyti teisinę bazę, kad nebūtų prieštaravimų Konstitucijai. Tiesiogiai renkamas meras nebegali būti ir savivaldybės tarybos narys, todėl reikia naujai apibrėžti mero funkcijas. Svarstome variantą, jog merui būtų suteikiama daugiau vykdomosios valdžios įgaliojimų. Panaši praktika galiojo 1990-1995 m. laikotarpiu, kuomet meras taip pat negalėjo būti kartu ir tarybos narys, tik tuomet jis buvo renkamas tarybos, o ne tiesiogiai“, – dėstė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Gentvilas.

Konstitucinio teismo nutarimas įsigalios 2023 m. gegužės 3 d., o tai reiškia, kad šiuo metu pareigas einantys merai galės vykdyti savo įgaliojimus tik iki kadencijos pabaigos, jei nebus pakeisti teisės aktai.

„Diskutuojame, kad jei merui suteikiame didesnius vykdomosios valdžios įgaliojimus, galbūt reikėtų riboti ir kadencijų skaičių. Tačiau, dar reikia platesnių diskusijų šiuo klausimu“, – teigė liberalas Arminas Lydeka.