fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija: siūlydama biudžeto pakeitimus ši Vyriausybė elgiasi daug atsakingiau

  • Liberalai.lt
  • gegužės 19, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Antradienį Vyriausybė pateikė Seimui 2021-ųjų metų valstybės biudžeto pakeitimus. Liberalų sąjūdžio frakcija palaiko Finansų ministerijos pristatytas korekcijas, kuriomis siekiama sušvelninti pandemijos padarinius ir daugiau lėšų skirti sveikatos sektoriui. Frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas teigia, kad ši Vyriausybė laikosi aukštesnių standartų derinant biudžetą su Seimu.

„Praėjusi Vyriausybė, prisidengdama pandemijos situacija, žarstė milijonus į visas puses ir metų eigoje biudžetas Seime net nebuvo tikslinimas. Ši Vyriausybė elgiasi visai kitaip – dalinasi atsakomybe su Seimu, pristatomi svarbiausi valstybės biudžeto pakeitimai, vyko normalus parlamentinės kontrolės procesas tarp Seimo komitetų ir ministerijų“, – sakė E. Gentvilas.

Pagal atnaujintus skaičiavimus, numatoma, jog 2021 metais valdžios sektoriaus deficitas sudarys 8,4 procento, o šalies skola – 52,3 proc. šalies BVP. Seimo Ekonomikos komiteto narys Andrius Bagdonas teigia, kad valstybės biudžeto pakeitimai yra pagrįsti. Pasak politiko, nors patikslintame biudžete ir planuojamas didesnis biudžeto deficitas, jis neperžengia Europos Sąjungos finansinės drausmės kriterijų.

„Nors valstybės biudžeto deficitas ir didėja, Lietuva vis dar atitinka Maastrichto kriterijus, kurie dėl pandemijos yra suspenduoti – skola vis tiek neviršija 60 proc. BVP.  Žinoma, bus būtina palaipsniui mažinti deficitą ir stabilizuoti skolos augimą, kad ilguoju laikotarpiu šalies finansų sistemos padėtis išliktų tvari”, – dėstė A. Bagdonas.

COVID-19 pandemijos padariniams mažinti įgyvendinamoms priemonėms numatyta 581,3 mln. eurų. Didžiąją šių lėšų dalį numatoma skirti sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos sritims.