fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija Seimui patvirtinus V. Mizaro kandidatūrą: kompetencija įveikė vertybinius skirtumus

  • Liberalai.lt
  • gegužės 18, 2021
  • Aktualijos
mizaras vytautas

Šiandien Seimas pritarė Viktorijos Čmilytės-Nielsen pateiktai Vytauto Mizaro kandidatūrai į Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjus. Liberalų sąjūdžio frakcija teigia, kad Seimui pagaliau pavyko peržengti pasaulėžiūros skirtumus ir įvertinti kandidato profesines kompetencijas.

„Šiuo paskyrimu Seimas pagaliau išsprendė nuo praeitų metų besitęsiančią situaciją, kuomet Konstituciniame Teisme pareigas ėjo kadenciją jau baigę teisėjai. Tačiau, ne ką mažiau svarbus dalykas tvirtinant V. Mizaro kandidatūrą, jog vertybiniai požiūriai nesutrukdė įvertinti kandidato profesinės kompetencijos – tai rodo Seimo brandą, priimant valstybei svarbius sprendimus“, – teigė frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Kandidatūrai nepritariantys parlamentarai teisininkui išsakė priekaištus, jog versdamasis advokato praktika gynė įvairių mažumų teises. Anot liberalo Armino Lydekos, tai, jog V. Mizaras aktyviai dalyvavo ir visuomeninėje veikloje yra didelis privalumas – tai atskleidžia žmogaus pasiryžimą veikti vardan pilietiškų interesų.

„Vienas didžiausių V. Mizaro pranašumų yra tai, kad jis daug dirbęs ne tik su konstitucinių teisių gynimo klausimais, tačiau ir su intelektinės nuosavybės ir duomenų apsaugos, privatumo, žiniasklaidos temomis. Be to, kaip advokatas, dalyvavo ir supranacionaliniuose teismuose, Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijose. Simboliška, kad vakar minėjome Tarptautinę dieną prieš homofobiją, o šiandien Konstitucinio Teismo teisėju tampa kandidatas, puikiai įsigilinęs į žmogaus teisių klausimus – tokie pokyčiai nuteikia optimistiškai“, – sakė Kultūros komiteto narys Arminas Lydeka.

V. Mizaro kandidatūrą palaikė 75 parlamentarai, 44 balsavo prieš ir 14 susilaikė.

Pagal Konstituciją Konstitucinio Teismo sudėtis atnaujinama vienu trečdaliu kas treji metai. Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams tik vienai kadencijai.