fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija Seime turi naują vadovą

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 12, 2020
  • Aktualijos
EG tampa seniunu-01

Šiandien Liberalų sąjūdžio frakcija Seime išsirinko vadovus: frakcijos seniūnu tapo Eugenijus Gentvilas, o jo pavaduotoju – Ričardas Juška. Šios pareigos jiems bus patikėtos visos Seimo kadencijos metu.

„Jaučiu atsakomybę už frakcijos veidą ir veiklą, juo labiau, kad būsime valdančiosios daugumos frakcija. Ir tai kelia naujus iššūkius, būtinybę derintis su naujos koalicijos partneriais. Tad turėdamas ir patirties, ir asmeninius kontaktus imuosi šito darbo ir dėkoju frakcijos nariams už pareikštą pasitikėjimą“, – sako naujasis Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Gentvilas, savo pavaduotoju pasiūlęs skirti R. Jušką. Daugiau kandidatų į abejas pareigas pasiūlyta nebuvo.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras E. Gentvilas yra Liberalų sąjungos narys nuo 1993 m. Jis vertinamas kaip didžiausią patirtį turintis politikas: per visą Nepriklausomybės laikotarpį jam teko išbandyti įvairias pareigas tiek partijos, tiek įvairiose valstybės valdymo struktūrose – nuo savivaldos iki Vyriausybės bei Lietuvos atstovavimo Europos Parlamente. Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūno pareigos jam nėra naujos – šią poziciją jis užėmė ir 2016 m.

Antrą kartą iš eilės į Seimą išrinktas R. Juška ėjo Seimo Antikorupcijos pirmininko pareigas, buvo Seimo valdymo ir savivaldybių komiteto narys, dirbo Peticijų komisijos bei Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos nariu. Iki darbo Seime jam ilgą laiką buvo patikėtos Jurbarko rajono savivaldybės mero, vicemero ir kitos pareigos.

Liberalų sąjūdžio frakcija Seime naujai suformuota po įvykusių rinkimų į Seimą, kur liberalams patikėta 13 mandatų. Pagal naujos valdančiosios koalicijos sutartį rytoj Seime turėtų būti balsuojama dėl Liberalų sąjūdžio pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kandidatūros į Seimo pirmininkes.