fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija pritaria nepaprastosios padėties įvedimui pasienyje su Baltarusija

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 9, 2021
  • Aktualijos
LS Frakcija Seime

Stebėdama besiklostančius įvykius Lenkijos ir Baltarusijos valstybių pasienyje, Liberalų sąjūdžio frakcija palaiko Vyriausybės sprendimą įvesti nepaprastąją padėtį prie mūsų valstybės sienos su Baltarusija. Liberalų nuomone, situacija pasienio ruože yra rimta, todėl būtina sutelkti visus resursus ir būti pasiruošusiems atlaikyti didelius ir iš Baltarusijos pusės koordinuojamus nelegalių migrantų srautus.

„Nors didžiausi nelegalios migracijos srautai šiuo metu nukreipti į Lenkiją, tačiau situacija bet kada gali pasikeisti. Lietuvai kyla grėsmė tvarkytis su dar didesniais neteisėtų migrantų antplūdžiais. Todėl tikrai palaikome visų Lietuvos teisinėje sistemoje esančių priemonių panaudojimą susidariusios ekstremalios situacijos metu. Nepaprastosios padėties įvedimas leis pasiruošti bet kokiems iššūkiams, leis sutelkti visus resursus, tiek karinių pajėgų, tiek pasienio tarnybų tuose pasienio ruožuose, kuriuose kyla didžiausia grėsmė vietos gyventojams ir šalies saugumui“, – kalbėjo frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Jo teigimu, situacija pasienyje yra rimta ir į ją būtina reaguoti bei užtikrinti deramą Lietuvos sienos apsaugą. Be kita ko, E. Gentvilas teigiamai vertina pasienio savivaldybių merų laikyseną šiuo laikotarpiu ir dėkoja už bendradarbiavimą.

„Norisi padėkoti Varėnos rajono merui Algiui Kašėtai ir Lazdijų rajono merei Ausmai Miškinienei, kurie supranta situaciją ir yra pasiruošę bendradarbiauti. Šių savivaldybių merams kadencija nėra įprasta, o padėtis savivaldybėse – ekstremali. Visi suprantame, kad nepaprastoji padėtis gali šiose savivaldybėse sukelti šiek tiek nepatogumų, tačiau tai yra būtinas žingsnis, apsaugant visos šalies gyventojus“, – sakė Liberalų frakcijos seniūnas.

Parlamentaras pridūrė, kad frakcija palaiko Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės ir Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės glaudų bendradarbiavimą su tarptautiniais partneriais ir kaimynais.

„Matome Premjerės ir ministrės lyderystę valdant šį iššūkį, nenutrūkstamą komunikaciją ir situacijos koordinavimą su Latvija ir Lenkija, taip pat nuolatines konsultacijas su Europos Sąjungos institucijų vadovais. Liberalai taip pat siūlo kelti naujų sankcijų Baltarusijos režimui klausimą Europos Sąjungos lygiu. A. Lukašenkos veiksmai nėra tik Lietuvos ar Lenkijos reikalas, tai – grėsmė visoms Europos Sąjungos valstybėms“, – pridūrė E. Gentvilas.