fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija pritaria mokamo darbuotojų testavimo siūlymui

  • Liberalai.lt
  • spalio 19, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Liberalų sąjūdžio frakcija palaiko siūlymą nuo gruodžio 1 d. nutraukti privalomų testų, dėl COVID-19, kompensavimą. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu, valstybė negali mokesčių mokėtojų pinigais apmokėti privalomų testų visiems. O sparčiai blogėjančios pandeminės situacijos akivaizdoje, būtina imtis priemonių, kurios paskatintų ir vakcinavimą, ir padėtų valdyti pandemijos mastus.

„Mano nuomone nepasiskiepijusių atžvilgiu – griežta. Valstybė neturėtų remti visų skeptikų, mokėdama už privalomą testavimą. Valstybė suteikia visas sąlygas pasiskiepyti, užkertant kelią pandemijos plitimui. Todėl, žmonės, atsisakę skiepo, turėtų patys prisiimti atsakomybę ir susimokėti už privalomą testavimą. Dabar turime tokią situaciją, kai trečdalis visuomenės, dėl tik jiems suprantamų priežasčių atsisakiusių skiepytis nuo COVID-19, paralyžiuoja visą sveikatos sistemą. Lovos ligoninėse užimtos, darbuotojų trūksta, dėl perpildytų ligoninių atšaukiamos ir planinės operacijos. Reikia pripažinti, kad ateis diena, kai tie patys skeptikai turės prisiimti atsakomybę už savo ir jų artimųjų sveikatą, nes tiesiog nebeliks kam suteikti skubios ir būtinos pagalbos”, – kalba E. Gentvilas.

Kitos Europos valstybės taip pat laikosi tokios praktikos, kai už privalomą testavimą susimoka patys žmonės. Pavyzdžiui, tiek Italijoje (nuo spalio 15 d.), tiek Vokietijoje (nuo spalio 11 d.) atsisakyta kompensuoti privalomus testus tiems, kurie nesiskiepija dėl asmeninių, ne medicininių priežasčių.

„Lietuva ir šiandien išlieka viena iš tų šalių, kuri taiko bene švelniausius ribojimus, nors mirtingumo ir sergamumo rodikliai kone aukščiausi Europoje. Tikrai nesinori eiti griežčiausiu keliu, kuriuo nuėjo Latvija, skelbdama dviejų savaičių karantiną šalyje“, – sako frakcijos seniūnas.